TSK’da iki general bilmecesi

Olaylar
Genelkurmay Başkanlığı, düzenli olarak aylık güncellemeye başladığı personel istatistiklerini dün internet sitesinden yeniledi. Bir önceki aya kıyasla en önemli farklılık general ve amiral sayılarında...
EMOJİLE

Genelkurmay Başkanlığı, düzenli olarak aylık güncellemeye başladığı personel istatistiklerini dün internet sitesinden yeniledi.

Bir önceki aya kıyasla en önemli farklılık general ve amiral sayılarında görüldü. Halen 58 general ve amiralin çeşitli davalar nedeniyle tutuklu bulunurken, TSK görevdeki general ve amiral sayısını 362 olarak açıkladı. Geçtiğimiz ay bu rakam 364 olarak açıklanmıştı.TSK’da olağan emeklilik süreci olmaması nedeniyle sayıdaki bu azalmanın olağandışı emeklilik talebi ya da istifadan kaynaklandığı belirtildi.

Milliyet Gazetesi’nin haberine göre personelin istifa edip etmediği ya da emekliye ayrılıp ayrılmadığı resmi olarak açıklanmazken, bu isimlerin eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un da tutuklanmasının ardından tepki nedeniyle emekliliklerini istedikleri iddia edildi.

Başbuğ’un tutuklanması durumunda aralarında orgenerallerin de bulunduğu bazı generallerin istifa edebilecekleri ileri sürülmüştü. TSK’nın mevcudu da bir önceki aya oranla 7 bin kişi azalırken, bu azalma celp dönemlerine bağlandı./ haber3 .

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme