Toyota 110 Bin Sıenna’yı Geri Çağırıyor

Olaylar
Toyota’dan yapılan açıklamada, sürücülerin el frenini kullandığında fren sistemine zarar verme riski yüzünden Sienna minivanların geri çağrıldığı, şimdiye kadar bu sorundan kaynaklı bir kaza rap...
EMOJİLE

Toyota’dan yapılan açıklamada, sürücülerin el frenini kullandığında fren sistemine zarar verme riski yüzünden Sienna minivanların geri çağrıldığı, şimdiye kadar bu sorundan kaynaklı bir kaza rapor edilmediği ve bu araç sahiplerinin konuyla ilgili olarak gelecek ay bilgilendirileceği belirtildi.

Açıklamada, sorunun giderilmesinin, gerekli parçaların tedarik edileceği şubat ayına kadar erteleneceği belirtildi.

Bazı durumlarda sürücülerin el frenini kullandığında fren lambalarıyla bağlantılı fren bağlantı ayağına zarar verdiği, bunun da fren lambalarının sürekli açık kalabilmesine ya da bazı durumlarda aracın normal freninin her zaman kısmen devrede kalarak, gürültü ve titremeye yol açabileceği kaydedildi.

Toyota sözcüsü Brian Lyons, geri çağrılacak araçların 94 bininin ABD, 12 bininin Kanada ve 5 bininin Meksika’da satıldığını söyledi.

Japon şirket bu yıl şimdiye kadar, çok satan Camry ve Prius modellerindeki gaz ve fren sorunları dahil çeşitli sorunlar nedeniyle 6 milyon 750 bin kadar aracı geri çağırdı.

AA
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme