“THY üzerinden iktidara vurma çabası var”

Olaylar
 THY’de içki yasağı tartışmaları için sert tepki! THY Başkanı’ndan içki yasağı açıklaması: "İnadına içki isteyenler var" THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, içki yasağıy...
EMOJİLE

 THY’de içki yasağı tartışmaları için sert tepki!

THY Başkanı’ndan içki yasağı açıklaması: "İnadına içki isteyenler var"

THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, içki yasağıyla ilgili yapılan eleştirilere çok sert cevap verdi. Topçu, uçakta bazı yolcuların inadına içki istediklerini dile getiren Topçu, içki yasağını laikliğe bağlayanlara veryansında bulundu.

THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Habertürk TV’de Ece Üner’in programına konuk oldu. THY’de son günlerde çok konuşulan içki yasağına ilişkin çok sert açıklamalar yapan Hamdi Topçu "Kimseye pabuç bırakmayız" diyerek tartışmalara son noktayı yoktu.

İşte Hamdi Topçu’nun açıklamaları:

"TARTIŞMALAR ÇOK KOMİK"

Biz bir saplantı içinde değiliz. Basında saplantı içinde olan ya da yanlış bilgilendirilmiş arkadaşlar var. İçki ve kıyafet konusunun tartışılması çok komik. Antrenman esnasındaki bir olayı "maç kaybettiler" diye lanse etmelerini, çok ayıplıyorum.

"AYIPTIR"

Bir bardak suda fırtına koparılması ayıptır. Koca gazeteler, koca köşe yazarları "THY üzerinden iktidara nasıl vururuz, nasıl zayıflatırız…" bu ön plana çıkarılıyor. Kültürel bütünlük arz ederek kurumsal kimliğimizi pekiştirecek bir kıyafet ortaya çıkaracağız.

"DÜNYADA BÖYLE BİR ŞEY YOK"

45 dakikalık uçuşta sıcak yemek veriyoruz, dünyada böyle bir şey yok. ABD’de 4 saate kadar olan uçuşlarda içki servisi yapılmıyor. Business Class yolcuları veya Elite Card yolcularımızı CIP salonlarımızda ağırlıyoruz ve o salonlarda her türlü servis yapılıyor. Uçaklarda inadına içenler, içki isteyenler var. Hiç kimse kusura bakmasın biz işletme politikamızın dışına çıkmayız.

"BAŞKA HAVAYOLLARI SU BİLE VERMİYOR"

THY haricinde hiçbir şirketten böyle bir talep yok. Niye THY’den bu talebi yapıyorsun? Başka havayolları su bile vermiyor. Burada her şeyi buluyorsun üzerine "İçki istiyorum, içki niye yok…" Bunu da laiklikle bağlıyorsun. Bu samimiyeti biraz sarsıyor. Köşe yazarları yazıyor: "Bu neyin ayak sesleri?" Neyin olacak, ekonominin ayak sesleri… Şu anda ciromuz 5 katına çıktı.

"KİMSEYE PABUÇ BIRAKMAYIZ"

Dünya devleriyle boğuşuyoruz, kendi evimizde böyle kısır tartışmalar oluyor. Ben böyle sığ tartışmaların içinde olmak istemiyorum. Daha bir giysi bile lanse edilmeden altına imza atılmadan bu ülkede linç oluyorsa, oturup biraz düşünmemiz lazım. İnsana verilen değeri düşünmemiz lazım. Lansmanı yapıldıktan sonra eleştirileri saygıyla karşılarız. Yapılan her olumlu eleştiriden ders alıyoruz. Ama haksız eleştirilerde de kimseye pabuç bırakmayız.

haber3

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme