Olaylar

Terörist 35 Kg Patlayıcıyla Yakalandı

Valilikten yapılan açıklamada, terör örgütü PKK’nın, metropol kentlere yüklü miktarda patlayıcı sevk edeceği istihbaratını alan polisin yaptığı başarılı operasyon sonucunda, Cizre-Nusaybin karayolunda bir araçta yaklaşık 35 kilogram patlayıcı ele geçirildiği..

Terörist 35 Kg Patlayıcıyla Yakalandı

Valilikten yapılan açıklamada, terör örgütü PKK’nın, metropol kentlere yüklü miktarda patlayıcı sevk edeceği istihbaratını alan polisin yaptığı başarılı operasyon sonucunda, Cizre-Nusaybin karayolunda bir araçta yaklaşık 35 kilogram patlayıcı ele geçirildiği belirtildi.

Aracı kullanan ve kaçmaya çalıştığı belirtilen teröristin de yaralı olarak ele geçirildiği kaydedilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

”Bugüne kadar bir seferde ele geçirilen en büyük miktar olduğu değerlendirilen patlayıcının, 24 kilogramı TNT, 5 kilogramı A4, geri kalanı ise çeşitli patlayıcılardan oluşmaktadır. Uzmanlar, bu miktarda bir patlayıcının amonyum nitrat ile zenginleştirildiği takdirde 8-9 ton patlayıcı olabileceğini belirttiler. Aracı kullanan terörist kaçmak isterken yaralı olarak yakalandı. Teröristin tedavisine hastanede devam ediliyor.”

ahaber.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL