Terör bir aileyi aldı

Olaylar
Şırnak’ın Cizre ilçesindeki Hudut Taburu’nda piyade er olarak vatani görevini yapan 21 yaşındaki Onur Fikret Aker, annesi Nursen Aker’in kalp krizi geçirmesi üzerine önceki gün izin ...
EMOJİLE

Şırnak’ın Cizre ilçesindeki Hudut Taburu’nda piyade er olarak vatani görevini yapan 21 yaşındaki Onur Fikret Aker, annesi Nursen Aker’in kalp krizi geçirmesi üzerine önceki gün izin alarak memleketi Gaziantep’e geldi.

Annesi, kardeşleri, eşi ve çocuğuyla hasret gideren Aker’i olay günü ise dayısı Abdullah Kılıç yemeğe davet etti.

Dayısının evinde oturdukları sırada et almak için eşi Duygu, kızı Almina Melisa ve yeğeni Sevgi Gülperi ile dışarı çıkan Aker’in kullandığı otomobil bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda alev aldı ve Aker, eşi, kızı ve yeğeni yaşamını yitirdi.

Sekiz yıl önce babası Hüseyin Hilmi Aker’i kaybettikten sonra biri görme özürlü 3 kardeşi ve annesine bakmak için askerlik öncesinde garson olarak çalışan Onur Fikret Aker’in, kardeşi İsmail Aker’in de Ankara’da asker olduğu, acı haberi alınca kente geldiği öğrenildi.

Bekledim gelmedi
Onur Fikret Aker’in dayısı Abdullah Kılıç, AA muhabirine, patlama sesinden sonra alevler ve dumanların gökyüzüne yükseldiğini belirterek, şöyle devam etti:

”Askeri birliğine tekrar geri döneceği için evime yemeğe davet ettim. Dışarı evine et almaya çıktı. Gittikten 10 dakika sonra bir patlama oldu. Ses üzerine dışarı baktık, alevler ve dumanlar gökyüzüne yükseliyordu. O anda aklıma geldi ve inşallah Fikret oradan geçmiş olmasın dedim. Bekledim gelmeyince onu aramaya çıktım. Sağ olsun emniyet müdürleri yardımcı oldular. Gidip arabayı gördüm. Baktım içerisinde kimse yoktu. Adli Tıp Kurumu’na gittik orada acı haberi öğrendim.”

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme