Taş Atan Çocuklar İçin Yeni Kanun

Olaylar
Yeni teklifte cezalarda 3’te 2 ve 4’te 3 oranında indirim uygulaması getirilirken, düzenleme komitesinin cezalarının arttırılması, 18 yaş altı tüm çocukların çocuk mahkemesinde yargılanmas...
EMOJİLE

Yeni teklifte cezalarda 3’te 2 ve 4’te 3 oranında indirim uygulaması getirilirken, düzenleme komitesinin cezalarının arttırılması, 18 yaş altı tüm çocukların çocuk mahkemesinde yargılanması öngörüldü. 8 maddelik teklif, önümüzdeki hafta komisyonda görüşülerek bu ay genel kurulda yasalaştırılacak. Teklifin yasalaşmasıyla birlikte düzenlemeden yararlanacak 2 bine yakın çocuğun yararlanması bekleniyor.

BAŞBAKAN TALİMAT

Konuyla ilgili bir açıklama yapan AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, bir süredir Başbakan Erdoğan’ın talimatıyla sürdürülen yeni düzenleme ile ilgili çalışmaların sonuçlandırıldığını söyledi. Yeni teklifi Meclis Başkanlığı’na sunduklarını belirten Bozdağ’ın anlattığı teklifin bazı ayrıntıları ise şunlar:

• Toplantı ve gösteri kanuna muhalefet ederek dağılmamakta direnenlere altı aydan iki yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılacak.

• Düzenleme kurulu üyeleri hakkında ceza yarı oranında artırılarak hükmolunacak.

• İlk defa suç işleyenlere hapis yerine çeşitli kurslara gönderilecek.

• Silah bulunduranın cezası artacak.

• 15 Yaşını bitirenler dahil tüm çocuklar çocuk mahkemesinde yargılanacak.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme