Tarihi çarşıda büyük yangın

Olaylar
Adıyaman’daki, Tarihi Oturakçılar Pazarı’nda bulunan bir marangoz atölyesinde yangın çıktı. Marangoz atölyelerine de sıçrayan alevler 6 iş yerini küle çevirdi.   Edinilen bilgiye göre...
EMOJİLE

Adıyaman’daki, Tarihi Oturakçılar Pazarı’nda bulunan bir marangoz atölyesinde yangın çıktı. Marangoz atölyelerine de sıçrayan alevler 6 iş yerini küle çevirdi.

 

Edinilen bilgiye göre Adıyaman’ın Tarihi Oturakçılar Pazarı içerisinde bulunan bir marangoz atölyesinde bilinmeyen nedenlerden dolayı yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın, iş yeri bitişiğinde bulunan 6’dan fazla iş yerine sıçradı. Yangının farkına varan vatandaşlar durumu itfaiye ekiplerine bildirdi.

Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Yangına müdahale eden itfaiye ekipleri yangının büyük olması ve vatandaşların telaşlı olup itfaiye ekiplerine müdahale etmesinden dolayı zor anlar yaşarken, olay yerine çok sayıda itfaiye, vidanjör sevk edildi. İş yeri sahipleri dükkanlarının cayır cayır yanışını panik ve gözyaşı içerisinde çaresizce izlerken, birçok iş yeri sahibi elinde su kovalarıyla yangına müdahale etti. Bir iş yerinde çıkan yangının 6 iş yerini küle çevirdi. Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan olay yerine gelerek durum hakkında bilgiler aldı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.