Suyu Türkçe isteyen Lefter’e Yunan Zulmü

Olaylar
Lefter’in Atina’da tedavi gördüğü hastenede Türkçe konuşarak su istediğini ve hemşirelerin bu yüzden kendisinden bir bardak suyu esirgediğini Burhan Ayeri Akşam Gazetesi’nin web site...
EMOJİLE

Lefter’in Atina’da tedavi gördüğü hastenede Türkçe konuşarak su istediğini ve hemşirelerin bu yüzden kendisinden bir bardak suyu esirgediğini Burhan Ayeri Akşam Gazetesi’nin web sitesinde kaleme aldı.

Burhan Ayeri’nin ifadeleri şöyle: "Kaynak sağlam. Futbolumuzun ordinaryüsü Lefter bilindiği gibi Atina’da rahatsızlandı. Kaldırıldığı hastanede inadından başına ilginç bir olay geldi. Yunanlı hemşeriye "Kızım bana bir bardak su ver" dedi. Tabii Türkçe. Aradan iki saat geçti, sudan haber yok. İsteğini tekrarladı. Ama yine Türkçe olarak. Dördüncü saatin sonunda yanına gelen karısına "Bunlar bana su getirmiyor" diye şikâyet etti. Bu kez eşi çıkıştı; "Tabii getirmezler. Hep Türkçe söylüyorsun". Küçükandoniyadis, bu uyarıya da direndi. Bu sefer karısı hemşireleri fırçaladı ve beklenen su geldi. Anlayacağınız, Baba Lefter, Arnavut kanlı bir Hıristiyan ama hepimizden fazla Türk."

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme