Sürücüler dikkat! Havadan ceza gelebilir!

Olaylar
Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Dairesi Başkanlığı, trafik denetimlerini helikopterle havadan yapıyor. Kurallara uymayan sürücülere ceza kesiliyor. Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Cengiz A...
EMOJİLE

Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Dairesi Başkanlığı, trafik denetimlerini helikopterle havadan yapıyor. Kurallara uymayan sürücülere ceza kesiliyor. Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Cengiz Akar, denetimlerin belli bir saati olmadığını söyledi

Konuya ilişkin bilgi veren Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Cengiz Akar, denetimlerin belli bir saati olmadığını söyledi.

Akar, “İnsanların sürekli dikkatli olması, seyir halindeyken cep telefonu ile konuşmaması, makas atmaması, kırmızı ışıkta geçmemesi, yayalara geçiş önceliği vermesi gibi toplum kurallarını benimsemesi ve hayata dönüştürmesi çabasındayız” dedi.

Denetimlerin olumlu sonuçlar verdiğini ifade eden Akar, “Eylül ayından bu yana yapılan denetimlerde kurallara uymayan sürücü sayısının gün geçtikçe azaldığını görmekteyiz” diye konuştu.

05.jpg?

Polis helikopterleri, trafik denetimi ve kontrollerin yanı sıra toplumsal olaylar ve gösterilerin izlenmesi, terör, narkotik suçlar ve kaçakçılıkla mücadele, suç işlemesi muhtemel kişilerin takibinde de yer birimleriyle eş zamanlı olarak görev yapıyor.

 

 

 

Kaynak: Milli Gazete