STK okulunda ilk ders Bakan Dinçer’den

Olaylar
Ayşenur Bilgi Solak Başkanlığındaki İstanbul İl Sivil Tolum Kuruluşu Platformu gerçekleştirdiği başarılı projeleri ile dikkatleri üzerine topluyor. Platform, son olarak İstanbul Uluslararası Kardeşlik...
EMOJİLE

Ayşenur Bilgi Solak Başkanlığındaki İstanbul İl Sivil Tolum Kuruluşu Platformu gerçekleştirdiği başarılı projeleri ile dikkatleri üzerine topluyor. Platform, son olarak İstanbul Uluslararası Kardeşlik ve Yardımlaşma Derneği Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldiler…
 
Yaptığı başarılı projeleri ile dikkatleri üzerine toplayan İstanbul İl Sivil Tolum Kuruluşu Platformu, her ay düzenli olarak bir STK ile “nasıl birbirimize daha faydalı olabiliriz” düşüncesiyle bir araya geliyor. Platform üyelerinin son konukları İstanbul Uluslararası Kardeşlik ve Yardımlaşma Derneği Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri oldu.
 
700 Sivil Toplum Örgütü’nün Katkılarıyla Hazırlanan Yeni Anayasa Öneri Kitabı…
AK Parti İl Binası Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı ve Halkla İlişkiler Birimi Başkanı Ayşenur Bilgi Solak yaptı. Toplantıya katılan üyeler kendilerini tek tek tanıttıktan sonra Sayın Solak, yapılacak olan toplantının gündemi hakkında bilgiler verdi. İstanbul İl Sivil Toplum Kuruluşu Platformu tarafından, 700 Sivil Toplum Örgütü, dernek ve platform ziyaret edilerek hazırlanan yeni Anayasa öneri kitabı katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Ayşenur Bilgi Solak konuşmasında kitabın hazırlanmasıyla ilgili süreç hakkında bilgiler de verdi.


 
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’den İlk Ders…
Ayşenur Bilgi Solak konuşmasında STK Okul Projesi ve 24 Mart’ta Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer Dinçer’in katılacağı “Sivil Toplum ve Siyaset İlişkisi” konulu konuşması ile STK Okulunun ilk dersinin başlayacağı müjdesini verdi. Sayın Solak, STK Okul Projesine son derece önem verdiklerini, hazırlıkların son aşamaya geldiğini ve Sayın Milli Eğitim Bakanını misafir etmekten son derece mutlu olacaklarını da ifade etti.

Dünya Üniversite Gençliği Platformu Başkanı İbrahim Artukarsalan: “Türkiye’de 27 bin yabancı uyruklu öğrenci eğitim görüyor"
Dünya Üniversite Gençliği Dayanışma Platformu Başkanı İbrahim Artukarslan toplantıda yaptığı konuşmasında Türkiye’de yaklaşık 27 bin yabancı uyruklu öğrencinin eğitim gördüğünü ve bu öğrencilerin kendilerine emanet olduğunu söyledi. Artukarslan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yabancı uyruklu öğrencilere desteğinin bilindiğini belirterek, konuyla ilgili çeşitli çalışmaların yapıldığını anlattı. 

 
İBS Başkanı Mehmet Sever: Afrika ülkelerinde insanlar susuzluktan ölüyor…
Kısa adı (İBS) olan, İstanbul Uluslararası Kardeşlik ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Sever, kendilerini misafir eden İstanbul İl Sivil Tolum Kuruluşu Platformu üyelerine teşekkür etti. Çalışmalarını slayt eşliğinde başlıklar halinde anlatan Sever, 1994 yılında Bakanlar Kurulu Kararıyla kurulan ilk dernek olduklarını, Türkiye ve Dünya’daki her türlü ihtiyaç sahiplerine insani yardımların ulaştırılmasına yönelik faaliyetler düzenlediklerini söyledi. Özellikle Afrika ülkelerinde insanların sadece susuzluktan öldüklerini ve o insanların bir damla suya muhtaç olduklarını belirterek bu konuda destek istedi. Yurt dışında operasyonel gücü en yüksek derneklerden birisi olduklarını da ifade eden Sever, Buradaki amaçlarının bir sinerji oluşturmak olduğunu ifade etti.

Toplantıda Sezai Çimen Kent Konseyi hakkında bilgiler verdi. İstanbul İl STK Platformu üyesi Turgay Şirin ise bir konuşma yaparak “tarihimizden gelen Türk milletinin merhametini yardım severliğini hiçbir menfaat beklemeden o bölgelere taşımalıyız” dedi. İstanbul İl STK Platformu Üyeleri İBS Derneği yöneticilerine bir jest yaparak kendileri adına Somali’de bir kuyu açılmasına destek vereceklerini ifade ettiler.

Roman yazarından Bakan Dinçer’e tanıtım
Bu arada STK Platform üyesi genç yazar Rana Demiriz 300’er sayfalık 3 romanını Bakan Dinçer’e tanıtımını yaptı. Sayın Dinçer, henüz lise öğrencisi olan Rana Demiriz’e teşekkür ederek çalışmalarından duyduğu memnuniyeti ifade etti. Ayrıca Sayın Dinçer’e Boğaziçi Gündem Genel Koordinatörü İlhan Çabukol ve Heber Müdürü Sezayi Çimen tarafından Boğaziçi Gündem Gazetesinin tanıtımı yapıldı. Her sayfasını inceleyen Sayın Dinçer Boğaziçi Gündem’e başarılar diledi.

Yerel Medyada önemli işbirliği
STK Platformu’nda yerel basın için de önemli anlardan biri gerçekleşti. Yaklaşık 8 ay önce yayın hayatına başlayan www.sariyergundem.com sitesi ile www.bogazicigundem.com yöneticileri arasında önemli bir birliktelik oluşturuldu. www.sariyergundem.com sitesi Genel Yayın Yönetmeni Selim Efe ile www.bogazicigundem.com’un kurucularından İlhan Çabukkol ve Hüseyin Şenel Odacı’nın yanı sıra sitenin Sorumlu Yazı İşler ve Haber Müdürü Sezai Çimen her iki siteyi “kardeş site” ilan etti. 
 
www.sariyergundem.com ‘un Genel Yayın Yönetmeni Selim Efe, “Bogazicigundem.com haber sitesi ile kardeş olmaktan duyduğum memnuniyeti kelimelerle ifade edeme. Kelkit Vadisi’nde İlhan Çabukkol ile hemşeri olmaktan, aynı  görev aşkı ve sorumluluk içinde bir arada bulunmaktan, sitelerimizin kardeş olmasından çok memnun olduğumu ifade etmek isterim. Kardeşliğimiz hiç bozulmasın inşallah.  Hem bölgemizde hem de bulunduğumuz, hizmet verdiğimiz ilçelerimizde  doğru haber bizim işimiz. Haberlerimizi okuttuğumuz gibi adımızdan da anlaşılacağı üzere gündem belirleyen gazeteleriz.” diye konuştu.

Boğaziçi Gündem-on5yirmi5

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme