Sosyal medyanın sahte bakanı

Olaylar
Merakla beklenen kabine değişikliğinde Milli Eğitim Bakanlığı görevine Ömer Dinçer’in yerine Nabi Avcı getirildi. ODTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitiren Nabi Avcı,...
EMOJİLE

Merakla beklenen kabine değişikliğinde Milli Eğitim Bakanlığı görevine Ömer Dinçer’in yerine Nabi Avcı getirildi.

ODTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitiren Nabi Avcı, Anadolu Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde iletişim felsefesi ve iletişim sosyolojisi üzerine dersler verdi.

Başbakanlık Başdanışmanı ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanlığı görevlerini yürütürken 2011 yılında AK Parti’den milletvekili aday adaylığı için bu görevlerinden istifa etti.

24. dönem TBMM Eskişehir milletvekili olan Avcı, Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı, Türkiye-Kanada Parlamentolararası Dostluk Grubu başkanı, Türkiye-Brezilya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanvekili ve Türkiye-Almanya Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesi olarak görev yapıyor.
Başbakan Erdoğan’la uzun süre mesai arkadaşlığı yapan Prof. Dr. Nabi Avcı, entelektüel birkimi, mütevazılığı ve naif duruşuyla politik hayatında her zaman bir denge unsuru oluşturdu.

Kamuoyunun "Nabi Hoca" olarak tanıdığı Nabi Avcı, Başbakan Erdoğan’ın en çok güvendiği isimlerden biri olarak dikkat çekiyor.

SAHTE HESAP AÇILDI

Nabi Avcı’nın bakan olmasının ardından, sosyal medyada Nabi Avcı adına sahte bir kullanıcı hesabı açıldı.

Tebrikleri Nabi Avcı adına sahte twitter hesabından kabul eden kullanıcı, attığı ilginç twitlerle dikkat çekti.

Hesabın kimin tarafından açıldığı bilinmezken, takipçi sayısının hızla artmasının ardından kullanıcı hesabın sahte olduğunu belirtmek durumunda kaldı.

Pek çok Milletvekili, bürokrat ve gazetecinin de tebrik mesajı attığı sahte hesap, kısa sürede 6000 takipçiye ulaştı.

İşte sahte Twitter hesabından atılan ilginç twitler..

– 2. Dönemden itibaren öğrencilere karne verirken yanında velilerinin eski karnelerinin fotokopisini de vereceğiz. Karne baskısı son bulacak.

– Bugün karne günü! Veliler, çocukların üzerine gitmeyin. Sizin de ne olduğunuzu biliyoruz. Hepsinin kaydı bakanlıkta var.

– Günaydın. Bütün gece uyuyamadım. Ama heyecandan değil. Gece 1 de tebrik telefonu açan Milletvekili arkadaşlar var. El insaf!

– Sabah tarhana alıyordum pazardan akşamına bakan oldum. Türkiye’miz fırsatlar ülkesi, umutsuz olmayın

– Sayın M.E. Bakanımız Ömer Çelik’e gösterdiği tüm çaba ve emekten dolayı teşekkür ederim

Trthaber.com