Siyasilerin bayram günü!

Olaylar
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bayram namazını Sultanahmet Camisi’nde kıldı. Cumhurbaşkanı Gül, sabah saatlerinde Tarabya Köşkü’nden çıkarak Sultanahmet Camisi’ne geldi. Bayram namazını...
EMOJİLE

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bayram namazını Sultanahmet Camisi’nde kıldı.

Cumhurbaşkanı Gül, sabah saatlerinde Tarabya Köşkü’nden çıkarak Sultanahmet Camisi’ne geldi.

Bayram namazını burada kılan Cumhurbaşkanı Gül’e İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Gül, cami çıkışında vatandaşlarla bayramlaştı. Bazı vatandaşlar cep telefonlarıyla Cumhurbaşkanı Gül’ün fotoğrafını çekti.

Bu arada cami çevresinde geniş güvenlik önemleri alındığı görüldü.

BAŞBAKAN ERDOĞAN

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı’nın ilk gününde, bayram namazını kılmak için Süleymaniye Camii’ne geldi.

Erdoğan, Bayram namazını kılmak için Kısıklı’da ki evinden saat 05:50’de çıktı. Başbakan, Fatih Süleymaniye Camii’ne gelerek vatandaşlarla beraber bayram namazını kıldı.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ

Namazın ardından camide bazı vatandaşlarla bayramlaşan Bahçeli, daha sonra eski MHP Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş’in mezarını ziyaret etti.

Türkeş’in mezarı başında partililerle dua eden Bahçeli, karanfiller koyduğu mezarı suladı.

Mezarın başında nöbet tutanların bulunduğu kulübede bir süre kalan Bahçeli, partililerle bayramlaştıktan sonra basın mensuplarına açıklama yaptı.

Bayram namazını Kerkük’te kılmak istediklerini ama bunun mümkün olmadığını belirten Bahçeli, şöyle konuştu:

”Bu mübarek Ramazan Bayramı’nı Türkmen elinde, Kerkük ilimizde Nur El Kebir Camisi’nde eda etmeyi düşünmüştük. Fakat Cenab-ı Allah nasip etmedi. İnşallah ileriki yıllarda bir bayram namazını yine aynı düşünceyi gerçekleştirmek amacıyla Kerkük’de yapmayı, eda etmeyi düşünüyorum.

O bakımdan bugün bütün Türk milletinin, Türkmen elinde yaşayan soydaşlarımızın bütün İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramını tebrik ediyorum. Hayırlara vesile olmasını diliyorum. Müslüman topluluklarda şu an için çok acı sonuçlarla’ gelişmekte olan olaylara da bir son verilerek istikrar, demokrasi, barış ortamının sağlanmasını temenni ediyorum.”

ahaber.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme