Şivan Perver PKK’yı Bombardımana Tuttu

Olaylar
Kendisi hakkında karalama kampanyası başlatıldığını söyleyen Perwer, "Eğer bir ihanetten söz edilecekse, asıl hainler sizlersiniz" dedi. Terör örgütü tarafından tehdit edilen Şivan Perwer&rs...
EMOJİLE

Kendisi hakkında karalama kampanyası başlatıldığını söyleyen Perwer, "Eğer bir ihanetten söz edilecekse, asıl hainler sizlersiniz" dedi.

Terör örgütü tarafından tehdit edilen Şivan Perwer’den şok açıklamalar.

Terör örgütü PKK Arınç’la görüşüp açılıma desteğini açıklayan Perwer’i ihanetle suçlamıştı. Almanya’da Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile görüşen, TRT Şeş’e de verdiği mülakatta “açılımı” olumlu bulduğunu söylediği için örgüt tarafından tehdit edilen Kürt sanatçı Şivan Perwer’in cevabı gecikmedi. Kendisi hakkında karalama kampanyası başlatıldığını söyleyen Perwer, ‘hain’, ‘ajan’ ve ‘iş birlikçi’ söylemlerine ateş püskürdü. Ünlü sanatçı, “Sesimizi çıkartmadıkça bunların saldırıları artıyor. Onları uyarıyorum: Yaptıklarınız büyük ayıptır. Kimseyi hain ilan etmeye hakkınız yok."

ASIL HAİN PKK’LILAR

"Eğer bir ihanetten söz edilecekse, asıl hainler sizlersiniz” dedi. Sosyal paylaşım sitesi Youtube’da yayınlanan “İftiracılara cevabımdır” başlıklı videoda Kürtçe seslenen Perwer, bir parça insanlık ruhu olan hiç kimsenin kendisine yapılanları reva görmeyeceğini kaydetti. Perwer, “Artık çok iyi anlaşılmıştır ki bunların zihniyeti ve mantalitesi şudur: ‘Baskı altında tut, ez, korkut ve yıldır, iftira at ve kirlet, irade ve ruhunu teslim al, köleleştir ve kullan” diye konuştu.

Tehditçilere, “şunu iyi bilin. Hiç kimse beni korkutamaz ve teslim alamaz” diye seslenen Perwer, şunları kaydetti:“Birileri çıkıp kendini kral ve sultan ilan ediyor. Diyorlar ki, bize sormadan bir şey söyleyemez. Ben doğru bildiklerimden vazgeçmem. İnsanların kendi düşünce hakkına dahi tahammülleri olmayan bu zihniyet yıllarca yurtsever Kürt şahsiyetleri ve hareketlerine karşı sayısız suçlar işlemelerine karşın bir tek gün halkımızdan özür dilemediler. İyi niyetli sabrımızdan cesaret alıp saldırılarını gün be gün daha da artırdılar.”

Türkiye gazetesine göre, “Ben hayatım boyunca hiç bir baskıya boyun eğmedim” diyen ve "iftiracı tehditçilere hesap sorun” çağrısı yapan Perwer sözlerini şöyle noktaladı:
“Biz satılacak ve alınacak insanlar değiliz. Orada burada konuşup Kürtlerin tek temsilcisi olduğunu iddia edenlere aldırmayın. Onlar arkadaşlarını dostlarını öldürüyorlar. Kendi halklarına saldırılar gerçekleştiriyorlar. Onlar kadir kıymet bilmiyorlar.” 
 
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme