Şırnak’ta Patlama: 1 Ölü

Olaylar
Şırnak’ın İdil ilçesindeki bir evin bahçesinde meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 4 yaşındaki kız çocuğu öldü, 7 yaşındaki ağabeyi yaralandı. Patlamanın nedeni ile ilgili henüz bir a...
EMOJİLE

Şırnak’ın İdil ilçesindeki bir evin bahçesinde meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 4 yaşındaki kız çocuğu öldü, 7 yaşındaki ağabeyi yaralandı. Patlamanın nedeni ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Şırnak’ın İdil ilçesinde meydana gelen patlamada 1 çocuk öldü, 1 çocuk yaralandı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, İdil ilçesinin Sulak köyüne bağlı Aslantepe mezrasındaki bir evin bahçesinde henüz belirlenemeyen nedenle patlama meydana geldi.

Olayda, ilk belirlemelere göre Saliha Rujiyan İdem (4) öldü, kardeşi Beşir İdem (7) yaralandı. Yaralı Beşir İdem, Cizre Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Yetkililer olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğünü, patlamanın nedeninin araştırıldığını bildirdi.

YARALI ÇOCUK, ASKERİ HELİKOPTERLE DİYARBAKIR’A GÖTÜRÜLDÜ

Şırnak’ın İdil ilçesinde meydana gelen patlamada yarlanan Beşir İdem adlı çocuk, askeri helikopterle Diyarbakır’a götürüldü.

-VALİ ÖZKAN: PATLAMANIN NEDENİ HENÜZ BELİ DEĞİL, İNCELEME SÜRÜYOR

Şırnak Valisi Vahdettin Özkan AA muhabirine yaptığı açıklamada, İdil ilçesinin Sulak köyüne bağlı Aslantepe mezrasındaki bir evin bahçesinde bugün henüz belirlenemeyen nedenle patlama meydana geldiğini hatırlatarak, ”Patlamada yaralanan Nurcihan İdem ile kardeşi Beşir İdem hastanede tedavi altına alındı. Ancak Nurcihan Saliha İdem tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Ağır yaralı olan kardeşi Beşir İdem ise Cizre Devlet hastanesinde yapılan müdahalenin ardından tedavisi için askeri helikopterle Diyarbakır’a götürüldü” diye konuştu.

Patlamanın nedeninin henüz beli olmadığını kaydeden Özkan, ”İnceleme sürüyor. Uzmanların incelemesi sonucunda patlamanın nedeni belli olacak” dedi.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme