Sırbistan’dan ‘keskin nişancı’ açıklaması

Olaylar
Sırbistan’ın Ankara Büyükelçiliği, PKK’ya dönük operasyonlar sırasında Sırbistan vatandaşı bir keskin nişancının yakalandığına ilişkin haberler üzerine Türk makamlarından resmi bilgi isted...
EMOJİLE

Sırbistan’ın Ankara Büyükelçiliği, PKK’ya dönük operasyonlar sırasında Sırbistan vatandaşı bir keskin nişancının yakalandığına ilişkin haberler üzerine Türk makamlarından resmi bilgi istedi.

Davutoğlu, dün yaptığı açıklamada operasyonların devam ettiği bölgelerde birçok yabancı keskin nişancı tespit edildiğini söylemişti.

Hürriyet gazetesinin habere göre, Büyükelçilik’ten yapılan açıklamada, Türk medyasında PKK’nın Sırp keskin nişancılar kiraladığına ilişkin haberlerin yer aldığı belirtilerek, şöyle denildi:

SIRBİSTAN ŞİDDETLE KARŞI ÇIKMAKTADIR

“Sırbistan Cumhuriyeti, vatandaşlarının 3. ülkelerdeki silahlı çatışmalara muhtemel katılımlarına şiddetle karşı çıkmaktadır. Sırbistan Cumhuriyet Ulusal Meclisi, bu tür faaliyetlere katılımı ağır biçimde cezalandıran bir yasayı geçirmiştir. Bu hususu dikkate alarak, iddiaların hiçbir şekilde Sırbistan Cumhuriyeti ve kurumlarının resmi politika ya da uygulamalarıyla ilişkilendirilmemesi gerekmektedir.”

YABANCI KESKİN NİŞANCI TESPİT EDİLDİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu dün Suudi Arabistan ziyaretinde gazetecilere yaptığı flaş açıklama bugün gazetelerin manşetine taşındı:
“Silopi bitti, Sur ve Cizre de neredeyse bitti. Sona doğru yaklaştıkça terör olaylarını organize eden çekirdek kadroya yaklaşıyorsunuz. Burada bir çok yabancı keskin nişancı da tespit edildi. Bunların hedefi de Türkiye’yi karıştırmak. Bütün şehirler temizleninceye, bu silahların tümü yakalanıncaya kadar bu mücadele sürecek.”

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme