Sınır ötesi operasyon hazırlığı

Olaylar
PKK terör örgütüne ait kamplara en etkili operasyonları düzenleyen 2. Hava Kuvvet Komutanlığı 8. Ana Jet Üssü’ne takviye savaş uçakları gönderildi. Bandırma 6. Ana Jet Üs Komutanlığı’na ba...
EMOJİLE

PKK terör örgütüne ait kamplara en etkili operasyonları düzenleyen 2. Hava Kuvvet Komutanlığı 8. Ana Jet Üssü’ne takviye savaş uçakları gönderildi.

Bandırma 6. Ana Jet Üs Komutanlığı’na bağlı gece görüş ve vuruş kabiliyetine sahip ‘Yarasa’ olarak adlandırılan 161. Bombardıman Filosu, Amasya’dan kalkan ‘Tunç’ olarak adlandırılan 151. Bombardıman Filosu, Amasya’dan gelen ‘Akıncı’ olarak adlandırılan 152. Önleme Filosu ve Eskişehir’den gelen ‘Panter’ olarak adlandırılan 111. Saldırı Filosu Diyarbakır’a geldi. 20’den fazla savaş uçağının geldiği Diyarbakır 8. Ana Jet Üs Komutanlığı’nda hareketli saatler yaşanırken, Hakkari’de başlayan kara operasyonuna havadan destek verme amaçlı geldikleri öğrenildi.

PKK KAMPLARI ATEŞ ALTINA ALINACAK
Hakkari’de 7 taburun katılımı ile PKK terör örgütüne yönelik başlayan operasyona destek vermek amacıyla gelen savaş uçakları, Diyarbakır’daki Pars ve Atmaca filosuna da destek vererek Kandil’de bulunan PKK kamplarını ateş altına alacaklar.

SINIR ÖTESİNE BÜYÜK ÇAPLI OPERASYON BEKLENİYOR

Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı güvenlik güçleri önümüzdeki günlerde PKK terör örgütünün Kuzey Irak’ta bulunan kamplarına yönelik büyük çaplı bir operasyon başlaması beklenirken, Diyarbakır’a takviye gelen filolarda hava operasyonu düzenleyerek PKK’lı teröristlerin bölgeden kaçışını ve ateş altına alınmasını sağlayacak.

Sabah
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme