Simavi’nin parasıyla sefa sürüyor!

Olaylar
Yakın tarihin en önemli ismiydi… 1994’te Hürriyet gazetesini satıp, medyadan elini ayağını çekti! Erol Simavi’nin (85) yeni adresi, artık İsviçre’ydi. Ancak Simavi’nin se...
EMOJİLE

Yakın tarihin en önemli ismiydi… 1994’te Hürriyet gazetesini satıp, medyadan elini ayağını çekti! Erol Simavi’nin (85) yeni adresi, artık İsviçre’ydi. Ancak Simavi’nin serveti şeytani bir planla tehlikeye girdi! Film gibi oyun, Simavi’nin yıllar önce Ülkü Salman’la tanışmasıyla başladı. Salman, İstanbul Şişli’deki bir büfede tost satıyordu. Bu sırada Erol Simavi ile tanıştı.

BİNDE 2 KOMİSYON ALIYOR
Ardından da ünlü medya patronunun güvenini kazandı. Öyle ki Simavi, tüm işlerininin yönetimini Salman’a bıraktı. Hatta, 200 milyon dolarlık servetini işletmesi için Salman’a emanet etti. Salman da Simavi’ye akan her bütçeden binde 2 komisyon alıyordu. Bununla da kalmayan gizemli dost, ünlü medya patronunun parasını teminat gösterip Doğu Bloku ülkelerinde kumarhane açtı. İdidaya göre "tostçu"nun son oyunu ise Simavi’nin özel hayatıydı!

ULA’DAN AYIRDI

İddialara göre Salman, akli melekeleri yerinde olmadığı öne sürülen Simavi’yi sevgilisi Ula’dan ayırdı. Sonra da İsviçreli bir bayanla evlendirme planları yapmaya başladı. Yani Simavi ölürse mirası resmen Salman’a kalacaktı.
İşte Salman, Türkiye’de TAKVİM objektiflerine yakalandı. Gizemli dost, Simavi’nin parasıyla 5 milyon dolara yat (Yaklaşık 10 milyon tl) aldı. Sonra da Göcek, Marmaris ve Bodrum’da mavi tura çıktı. Ayrıca İsviçre ve Rusya’dan getirdiği 15-16 yaşındaki kızlarla aleme aktı. Ancak "Amore Mio" yani "Benim aşkım" adlı yatta sefa süren Salman, görüntülenmekten kaçamadı.

DOMUZ ADASI TEHLİKEDE

Erol bey zor günler geçirirken bir başka gelişme de Simavi Ailesi’ne ait olan Göcek’teki Domuz Adası’nda yaşandı. İddiaya göre ünlü bir işadamı, Ülkü Salman ile gizliden işbirliği yaptı. Domuz Adası’nı Simavi’nin eşi Belma Hanım’dan almak için düğmeye bastı. Ancak Belma Simavi, 5 milyon dolarlık adayı satmadı. Bunun üzerine işadamı,"Burayı senden almasını bilirim" diyerek rest çekti. Belma Simavi de işadamını evinden kovdu. İşte ne olduysa bundan sonra oldu. İdidaya göre "Domuz Ada’sında kaçak inşaat yapılıyor ve ağaçlar kesiliyor" şeklinde bir ihbar yapıldı. Şok gelişme üzerine Domuz Adası’nın tapusunun iptali için Simavi Ailesi’ne dava açıldı. Ancak Belma hanım, Erol beye ulaşamadığı için dava sürüncemede kaldı.

KİM BU ADAM?

PEKİ, Erol Simavi’nin servetini elinde bulunduran Ülkü Salman kim? Salman, yıllar önce Şişli’de bir büfede tost satıyordu. Bu sırada Erol Simavi ile tanıştı. İyi derecede İngilizce bilen Salman, Simavi’yi çok etkiledi. Ardından da Simavi’ye ait Hürtur’da Yaşar Eroğlu tarafından işe alındı.

İddiaya göre Salman Hürtur’da işe başladıktan sonra Simavi ile daha da yakınlaştı ve güvenini kazandı. Erol Simavi İsviçre’ye gidince bile Salman’la ilişkisini kesmedi. Bu arada Simavi’nin, Özal’ı vuran Kartal Demirağ’ı azmettirdiği öne sürülmüştü.

TARİHİ AŞKIN ‘TAŞ’ GİBİ KRİZİ

Simavi adı, yıllar önce magazin basınının da vazgeçilmezleri arasındaydı. Belma ve Erol Simavi çiftinin evlilikleri, 1968’de büyük bir kriz yaşadı. Çünkü Erol Simavi, gönlünü "taşbebek" Gönül Yazar’a kaptırmıştı. Halbuki Gönül Yazar, Belma Simavi’nin en yakın arkadaşıydı. Ancak buna rağmen Simavi, Gönül Yazar ile büyük bir aşka yelken açtı. Hatta bu birliktelikten bir kızları da dünyaya geldi.

BELMA HANIM ZOR DURUMDA

Erol Simavi’nin içinde bulunduğu durum, eşi Belma Simavi’yi de zorda bıraktı.
İddiaya göre Ülkü Salman, Belma Simavi’nin Erol beyle görüşmesini engelliyor. Belma hanım, Salman’ın oyunları sonucu Erol Simavi’yle telefonda dahi görüşemiyor. Bu nedenle maddi olarak da sıkıntı çekiyor. Tüm bunlardan dolayı Belma Simavi’nin harcamalarında kısıtlamaya gittiği belirtiliyor. Hatta Belma hanım, Ayazpaşa’daki daire ile Polonezköy’deki köşkünde çalışanların büyük bölümünü işten çıkartmak zorunda kaldı.

Takvim

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme