Şike Belgeleri Kozmik Odada

Olaylar
İstinye’deki TFF binasında kozmik odada değerlendiriliecek belgeler futbol federasyonuna teslim edilirken bundan sonra konuyla ilgili süreci Türkiye Futbol Federasyonu yönetecek.   Türkiye ...
EMOJİLE

İstinye’deki TFF binasında kozmik odada değerlendiriliecek belgeler futbol federasyonuna teslim edilirken bundan sonra konuyla ilgili süreci Türkiye Futbol Federasyonu yönetecek.
 

Türkiye Futbol Federasyonu, şike soruşturması ile ilgili olarak savcılıktan aldığı belgeleri, ancak seçilecek kişilerin parmak izi kontrolü ile girebileceği özel bir odada değerlendirmeye alacak. Belgeler adliyeye getirildi, yapılan incelemeler sonrasında TFF’ye gönderildi.

BELGELER ADLİYEYE GETİRİLDİ

Futbol Federasyonu, savcılıktan aldığı belgeleri özel bir odada inceleyecek. Bunun için federasyon binasında bir “kozmik oda” hazırlandı.

Başkan Mehmet Ali Aydınlar konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Belgeleri hem bizim hukukçularımız hem de Etik Kurul üyeleri inceleyecekler. Bununla ilgili güvenli bir oda sağladık. Kamera sistemi olan, parmak izi ile giriş çıkışı olan, tüm oradaki işlemlerin kayıt altına alınacağı bir sistem oluşturduk. Soruşturma gizli olduğu için belgelerin, bilgilerin dışarı çıkmaması lazım. Bu konuda gerekli güvenlik önlemlerini aldık.”

Aydınlar, “Delillerin yeterliliğine nasıl kanaat getireceksiniz?” sorusu üzerine ise, “Ona biz kanaat getiremeyiz, hukukçular kanaat getirecek. Biz hukukçu değiliz. Etik Kurul’un vereceği kararı bekleyeceğiz. Biz bu rapor üzerinden kararımızı vereceğiz” diye konuştu.

Hürriyet – Haber 7