Şiddet Tehdidi Altındaki Kadını Polis Koruyacak

Olaylar
İÇİŞLERİ Bakanı İdris Naim Şahin, şiddet mağduru kadınlara koruma müjdesi verdi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’yla birlikte çalışma başlattıklarını açıklayan Şahin, tehdit altındaki kadın...
EMOJİLE

İÇİŞLERİ Bakanı İdris Naim Şahin, şiddet mağduru kadınlara koruma müjdesi verdi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’yla birlikte çalışma başlattıklarını açıklayan Şahin, tehdit altındaki kadınların nasıl korunacağına ilişkin ayrıntıların henüz netleşmediğini kaydeden Şahin, ‘Sorunu çözmek bu değildir ama geçici olarak da olsa çözümdür’ dedi.

İçişleri Bakanı Şahin, KKTC İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu ve beraberindeki heyetle dün bir araya geldi.

Görüşme öncesinde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Şahin, "Aileden sorumlu, kadından sorumlu, korunmaya muhtaç çocuklarımızdan sorumlu bakanlığımızın çalışma alanının önemli boyutunu güvenlik hizmeti oluşturmaktadır. Bu bağlamda da yapılan değerlendirmeler sonucu yakın koruma gerekli görülen, şiddete maruz kalmış kadınların korunması için teknik bir çalışmanın içerisindeyiz. Arkadaşlarımız, bakanlıklarımız bu çalışmalarını yapıyorlar. Sorunu çözmek bu değildir ama geçici olarak da olsa çözümdür. O çözümün bir parçası olmak durumundayız” dedi.

Dev hastane 15 lira için 10 gün kapalı

MEDİCANA International Ankara Hastanesi’ne, acile gelen bir hastadan 15 TL katılım payı aldığı gerekçesiyle verilen 10 günlük kapatma cezasının kalan bir haftalık süresi uygulanmaya başlandı.

Sağlık Bakanlığı, acile gelen hastadan katılım payı aldığı gerekçesiyle hastaneye 10 gün kapatma cezası verdi.

Hastane, cezanın yürütmesinin durdurulması istemiyle idare mahkemesine başvurdu.

Mahkeme, Mayıs ayında, cezanın uygulanmaya başladığı üçüncü gün yürütmeyi durdurma kararı verdi. 

Sağlık Bakanlığı da bunun üzerine ”yürütmeyi durdurma” kararının iptali isteminde bulundu. Sağlık Bakanlığının bu talebi yerinde bulundu. 

Hastaneye verilen 10 günlük cezanın geri kalan 7 günlük kısmının uygulanmasına önceki gün başlandı. Dev hastane bir hafta boyunca hizmet veremeyecek.

AA