Sıcaklıklar Pazar Günü Düşüşe Geçecek

Olaylar
Hava sıcaklıkları pazar günü Marmara ve Ege’de 3 ile 5 derece azalacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkililerinden edindiği bilgiye göre, yarın yurtta önemli bir yağış beklenmiyor. Orta ve Doğu...
EMOJİLE

Hava sıcaklıkları pazar günü Marmara ve Ege’de 3 ile 5 derece azalacak.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkililerinden edindiği bilgiye göre, yarın yurtta önemli bir yağış beklenmiyor. Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında hafif yağış geçişleri görülecek. Yurdun kuzeybatı kesimleri yarın akşam saatlerinden itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek.

Yağışların, Pazar günü Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı Batı Karadeniz ile Hakkari, Şırnak ve Van çevrelerinde aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

Yağışlar, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, Trakya’nın yüksekleri, İç Ege’nin yüksekleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısının yüksekleri, Batı Karadeniz’in İç kesimlerinin yüksekleri ile Bursa ve Bilecik çevrelerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Pazartesi günü Marmara’nın doğusu ve Karadeniz’de aralıklarla devam etmesi beklenen yağışların Salı günü Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda süreceği tahmin ediliyor.

Yurdun iç ve doğu kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile sis bekleniyor.

Hava sıcaklığında yarın önemli bir değişiklik beklenmiyor. Sıcaklık, pazar günü Marmara ve Ege’de 3 ila 5 derece azalacak.

Rüzgar, pazar günü yurdun kuzeybatı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli esecek

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme