SGK SMS ile Bilgilendirecek

Olaylar
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), sigortalıların istismarını önlemek, sigortalılara daha kolay ulaşmak ve anında bilgilendirme yapabilmek amacıyla kısa mesaj servisinden (SMS) yararlanacak. Kurum, sigorta...
EMOJİLE

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), sigortalıların istismarını önlemek, sigortalılara daha kolay ulaşmak ve anında bilgilendirme yapabilmek amacıyla kısa mesaj servisinden (SMS) yararlanacak.

Kurum, sigortalılara ve hak sahiplerine doğrudan ve daha hızlı ulaşabilmek için yeni bir uygulamaya geçiyor.

SGK bundan sonra hizmet sunduğu kişileri SMS yollayarak da bilgilendirecek. Bu yolla, sigortalı ve hak sahiplerinin iş takiplerinin üçüncü kişiler tarafından yapılmasının önlenmesi ve vatandaşların kurumca yapılan işlemlerden anında haberdar edilmesi amaçlanıyor.

Hizmetin verilebilmesi için SGK’nın sisteminde SMS gönderilecek telefon numarasının kayıtlı olması gerekiyor.

Bu hizmetten yararlanmak isteyen sigortalı ve hak sahiplerinin, kurumun ’’www.sgk.gov.tr’’ internet ana sayfasındaki "çalışan", "emekli" veya "e-SGK" bölümü altındaki "Tüm Uygulamalar" içerisinde yer alan "SMS Hizmetlerinden Yararlanmak İçin Tel. No. Girişi Yapılması" bölümünden çıkan elektronik formu doğru bir şekilde doldurmaları yeterli olacak.

SGK, bir süredir, kurumca yapılan işlemlerden anında haberdar etmek amacıyla vatandaşın kısa mesaj ile bilgilendirilmesine yönelik uygulamanın pilot bölge çalışmalarını yapıyordu.

Trt.net.tr