Sezer’in affettiği DHKP-C’li teröristler

Olaylar
Son olarak Ankara’daki ABD Büyükelçiliği’ne düzenlenen bombalı saldırıyı düzenleyen teröristin de DHKP-C ‘li olduğu ve sağlık sorunları gerekçesiyle Sezer tarafından affedilmiş olmas...
EMOJİLE

Son olarak Ankara’daki ABD Büyükelçiliği’ne düzenlenen bombalı saldırıyı düzenleyen teröristin de DHKP-C ‘li olduğu ve sağlık sorunları gerekçesiyle Sezer tarafından affedilmiş olması, dikkatleri o dönemdeki aflara çevirdi.

Takvim Gazetesi Yazarı Emin Pazarcı’nun dünkü köşe yazısında, eski Cumhurbaşkanı Sezer döneminde 260 mahkumun affedildiğini ve affedilenlerin de neredeyse tamamına yakınının DHKP-C, Dev-Sol, PKK, THKP/ML ve TİKKO gibi örgütlere mensup olduklarını yazdı.

Büyükelçilik saldırısını düzenleyen Ecevit Şanlı ‘nın izini kaybettirip, yurtdışına kaçarak, uzun süre Almanya’da yaşadığını anlatan Yazar Emin Pazarcı, ardından sahte kimlikle yurda giriş yapıp kanlı bir eyleme imza attığını belirtti.

Pazarcı, son olarak Sezer’in, Adli Tıp Kurumu’nun raporları ile birlikte Adalet Bakanlığı tarafından kendisine gönderildiği af taleplerinin neredeyse tamamını, yetkisini kullanarak kabul ettiğini ifade etti.

İşte Emin Pazarcı’nın kaleminden, Sezer döneminde affedilen teröristlerden bazıları ve karıştıkları eylemler:

-DHKP-C Ankara Sorumlusu Mustafa G hastalık sebebiyle affedilip, çıkar çıkmaz bomba eğitimine başladı.

-DHKP-C’li İhsan C, Ankara’da bombalı saldırı eylemine karıştı.

-Tunceli’de çıkan silahlı çatışmada ölü olarak ele geçirilen Okan Ünsal, Berna Ünsal, Ökkeş Karaoğlu ve Cemal Keser gibi DHKP-C militanları özel afla serbest kalmışlardı.

-Tunceli’de DHKP-C’nin askeri kanat sorumlusu olarak görev alan Cengizhan Pilav’da özel afla serbest kaldı, sonra güvenlik güçlerince yakalandı.

Takvim
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme