Şemdinli’de patlama: 4 şehit, 2 yaralı

Olaylar
Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı Bağlar ile Zorgeçit köyleri öğle saatlerinde çıkan çatışmada 4 asker şehit oldu, 2 asker de yaralandı.  Güvenlik güçlerinin arazi arama tarama sonucunda ...
EMOJİLE

Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı Bağlar ile Zorgeçit köyleri öğle saatlerinde çıkan çatışmada 4 asker şehit oldu, 2 asker de yaralandı. 
Güvenlik güçlerinin arazi arama tarama sonucunda daha önce PKK’lılar tarafından yola döşenen patlayıcının, askeri konvoyun geçişi sırasında patlaması sonrasında bölgede çatışma çıktı. Çatışmada 4 askerin şehit olduğu, 2 askerin de yaralandığı öğrenildi.

Bölgede operasyon devam ediyor.

BDP’Lİ VEKİL BÖLGEDE MAHSUR KALDI

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’ne bağlı Bağlar ile Zorgeçit köyleri arasında askeri konvoyun geçişi sırasında yola döşenen mayınların art arda patlamasının ardından bölgede yoğun bir askeri hareketlilik yaşanırken, bölgede bulunan BDP Hakkari Milletvekili Esat Canan da sosyal paylaşım sitesi twiitter’dan bölgede mahsur kaldığını yazdı. Canan, mahsur kaldığını "Şemdinli’ye bağlı Derecik bölgesine giderken etrafta meydana gelen çatışmalar sebebiyle mahsur kalmış bulunuyorum", "Bölgeden çıkışımıza izin verilmiyor" diye duyurdu.

Star

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme