Şemdinli’de kaç terörist öldürüldü?

Olaylar
Terör örgütü ile çıkan çatışmada 6’sı asker 2’si geçici köy koruyucusunun şehit olduğunu belirten Bakan Şahin, "Çatışmalar saatlerce sürmüştür. Sabah saatlerinde yapılan arama tarama ...
EMOJİLE

Terör örgütü ile çıkan çatışmada 6’sı asker 2’si geçici köy koruyucusunun şehit olduğunu belirten Bakan Şahin, "Çatışmalar saatlerce sürmüştür. Sabah saatlerinde yapılan arama tarama neticesinde de 2’si kadın toplam 14 bölücü terör örgütü etkisiz hale getirilmiştir" dedi.

Ordu’nun Ünye İlçesi’nde ki Atik Otel’de geceyi geçiren ve öğleden sonra odasından ayrılarak Fatsa gitmek üzere dışarıya çıkan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Hakkari Çukurca’daki saldırıları değerlendirdi. Şehitlerin yakınlarına başsağlığı yaralılara acil şifalar dileyen Bakan Şahin, eş zamanlı olarak askeri birliklere saldırı olduğunu dile getirdi. Bakan Şahin konuşmasını şöyle sürdürdü:"Dün gece bölücü terör örgütü tarafından Hakkâri merkez ilçeye bağlı Geçimli Karakolumuza ve onun yakınındaki üst bölgesine ve yine Hakkâri bölgesindeki askeri birliklerimize gece saat 22.00 sıralarında eş zamanlı olarak saldırı gerçekleşmiştir. Bu saldırının karşılığı, güvenlik güçlerimiz tarafından anında verilmiştir. Saatler süren çatışmalar sonucunda 6 askerimiz ve 2 geçici köy korucumuz şehit edilmiştir. Bu saldırının ardından sabah saatlerin de yapılan arama tarama neticesinde 14 bölücü terör örgütünün etkisiz hale getirildiği belirlenmiştir. Silahları ile birlikte ele geçirilen teröristlerin ikisi kadındır. Kalaşnikoflar, el bombaları, roket atarlar ele geçirilmiştir. Yine Hakkâri’nin Şemdinli bölgesinde 23 Temmuz tarihinden itibaren yol kesme ve yol kesilen bölgenin etrafına çok miktarda döşendiğini değerlendirdiğimiz mayınlama faaliyetleri devam etmektedir. Buna karşılık güvenlik güçlerimiz olası mayınlama çalışmalarını dikkate alarak tedbirli bir şek ilde o bölgede faaliyetlerini sürdürmüşlerdir"

"23 TEMMUZ’DAN İTİBAREN 115 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ"
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, terör örgütü ile çatışmaların devam ettiğini belirterek, "23 Temmuz itibari ile gerçekleşen sıcak temasın sonucunda 115 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Çoğunlukla havadan müdahale sürdürülmüştür. Yine terör örgütü militanlarının Kuzey Irak tarafına kaçmamaları için güvenlik güçlerimiz tarafından tedbirler alınmıştır. Bölücü terör örgütünün ülkemizi bölme amaçlı hain gayretleri zaman zaman yoğunlaşmaktadır. 2012 yılını kendilerine göre bir milat yılı olarak belirlediklerini istihbari bilgiler nedeni ile biliyoruz ve bunun için zaman zaman ölümü göze alan fedai tarzı eylemlere başvurmaktalar. Hem Şemdinli hem de Hakkâri geçimli bölgesindeki örgüt saldırıları bunu göstermektedir. Ama güvenlik güçlerimiz istihbarat ve tecrübe gerçeklerini dikkate alarak hem malzeme, araç gereç, silah yolunu hem de personel yolunda bölgede gerekli takviyeleri yaptıkları içinde bölücü terör örgütü önemli zayiatlar vermiştir" diye konuştu.

"TÜRKİYE’DE ZAAF ALANI OLUŞTURMAK İSTİYORLAR"
Bölge halkının terör örgütünün saldırılarından dolayı rahatsız olduğunu belirten İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, şöyle devam etti:

"Bölücü terör örgütünün Suriye’deki olaylara bağlı olarak Türkiye’de bir zaaf alanı oluşturma gibi özel amacı söz konusudur. Ama bu amaçlarını gerçekleştirememişlerdir ve gerçekleştiremeyeceklerdir. Silahlı kuvvetlerimiz, polisimiz, jandarmamız topyekun iç güvenlik teşkilatımız, ülkemizin her yerinde, bölücü ve yıkıcı terör örgütlerinin kökü kazınıncaya kadar güvenlik güçlerimizin fedakarca ve memleket duygusuyla ve ülke idealiyle devam edecektir. Bu ülke ve bu millet bu tür bölücü yıkıcı başkaları adına Türkiye düşmanları adına hareket eden örgütleri çökertecek güce sahiptir. Bu yanlışın doğru sonucu olmaz ve doğru sonu yoktur"

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin daha sonra Fatsa İlçesi’ne gitti.

AHaber
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme