Şehitlerimizin kimlikleri belli oldu

Olaylar
İşte ateşin düştüğü iller: ANTALYA Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde dün gece teröristlerin dört farklı noktaya düzenlediği saldırıda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez’in Antalya&...
EMOJİLE

İşte ateşin düştüğü iller:

ANTALYA

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde dün gece teröristlerin dört farklı noktaya düzenlediği saldırıda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez’in Antalya’daki baba evine ateş düştü. Baba İlyas Sönmez, "Bende Kürdüm. PKK’yı sevindirmemek için ağlamayacağım” dedi.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde dün gece teröristlerin dört farklı noktaya düzenlediği saldırıda şehit olan Van Ercişli 25 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez’in 1993 yılından bu yana yaşadığı Antalya’daki baba evine acı haber sabah saatlerinde verildi. Antalya Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmaz ve askeri erkan şehidin evini ziyaret ederek baş sağlığı diledi.

MUĞLA

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçe merkezine PKK’lı teröristlerce dün gece düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan 10 askerden birinin Muğlalı Asteğmen Burak Erdi Uysal olduğu belirtildi. Uysal’ın şehit olduğu haberi, Muğla’nın Köyceğiz ilçesine bağlı Yangı köyünde yaşayan Komando Asteğmen Burak Erdi Uysal’ın ailesine bildirildi.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde teröristlerle güvenlik güçleri arasında silahlı çatışma yaşandı. Beytüşşebap ilçe merkezinde dün gece saat 22.00 sıralarında polis ve askeri noktaları hedef alan teröristler, uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle ilçede çatışma yaşandı. Çatışmada Muğlalı Komando Asteğmen Burak Erdi Uysal’ın aralarında bulunduğu 10 güvenlik görevlisi şehit oldu. Şehitlerin, bugün Şırnak Tümen Komutanlığı’nda düzenlenecek törenin ardından memleketlerine gönderileceği öğrenildi.

BURSA

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde teröristlerce askeri üs bölgesine düzenlenen saldırıda şehit olan askerlerden Süleyman Güleç’in Bursa’nın İznik ilçesine bağlı Müşkülö köyünde ikamet ettiği öğrenildi.

Saldırıda şehit olan Bursalı er Süleyman Güleç’in şehadet haberi, Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından sağlık görevlileri nezaretinde Güleç ailesine verildi. Güleç’in cenazesinin yarın Bursa’da düzenlenecek askeri törenin ardından toprağa verileceği belirtildi.

GAZİANTEP

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Ahmet Bozkurt’un(24) Gaziantep’teki baba ocağına ateş düştü.

Bozkurt’un şehadet haberi, ailesine sabah erken saatlerinde askeri yetkililer tarafından verildi. Anne Rabia Bozkurt, oğlunun şehit düştüğü haberini alınca gözyaşlarına boğulurken, il dışında olan baba Ali Bozkurt’un Gaziantep’e dönmek için yola çıktığı öğrenildi. Şehidin Özgürlük Mahallesi’nde bulunan evinin önünde Şehitkâmil Belediyesi tarafından taziye çadırı kurulurken, bir ambulans da hazır bekletildi. Şehidin komşuları da cadde ve evlerine Türk bayrakları astı.

Öte yandan, 2 yıldır Beytüşşebap’ta görev yapan Uzman Çavuş Ahmet Bozkurt’un yakın bir zamanda görev süresinin dolup, bir batı iline tayininin çıkmasını beklediği öğrenildi. Şehidin, çatışmadan önce ailesiyle görüşüp hasret giderdiği belirtildi.

KONYA

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Piyade Çavuş Ramazan Emre Ala’nın Konya’nın Karapınar ilçesindeki evine acı haber verildi.

Dün gece Beytüşşebap’ta çıkan çatışmada şehit olan Piyade Çavuş Ramazan Emre Ala’nın (21) babası Seyyar Ala ve annesi Kafiye Ala’ya acı haber yetkililer tarafından verildi. Yetkililer şehit haberini vermeye sağlık ekipleri ile birlikte geldi. Yetkililerin haber vermesinin ardından şehidin evine ve sokağa büyük bir Türk bayrağı asıldı. Şehidin küçük kardeşi 17 yaşındaki Şammas Salih Ala, ağabeyinin şehit haberini almasının ardından gözyaşlarını tutamayarak, “Haberim yoktu, sonradan ağabeyimin şehit olduğunu öğrendim” dedi. Şehidin evine taziye ziyaretleri başladı.

Şehit Piyade Çavuş Ramazan Emre Ala’nın Ramazan Bayramı’nda 4 gün izine geldiği ve terhisine 3 ay kaldığı öğrenildi.

EDİRNE

Şırnak’ın Beytüşebap İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin düzenlediği saldırıda şehit olan 10 askerden birinin Piyade Er Emrah Karataban olduğu ortaya çıktı. Acı haber Şehit Karataban’ın Edirne’nin İpsala ilçesindeki ailesine askeri yetkililer tarafından verildi.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçe merkezine dün gece 22.00 sıralarında polis ve askeri noktaları hedef alan teröristler, uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. Saldırıda 10 asker şehit olurken, şehitlerden birinin 1992/1 tertip olan Er Emrah Karataban olduğu belirlendi. Şehidin İpsala ilçesine bağlı Kumdere köyünde yaşayan ailesine acı haberi askeri yetkililer verdi. Aile fertleri bu haberle yıkılırken, ev Türk bayrakları ile donatıldı.

Şırnak’ta 20 terörist öldürüldü haberini okumak için tıklayın!

Star

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme