Şaron Bitkisel Hayattan Çıkıyor

Olaylar
Haber: Samet Doğan Makinelere bağlı olarak bitkisel yaşam süren Şaron’un, ailesinin isteği üzerine, Necef’teki özel çiftliğine götürüldüğü açıklandı. Ariel Şaron, Tel Aviv’deki Şeba ...
EMOJİLE

Haber: Samet Doğan

Makinelere bağlı olarak bitkisel yaşam süren Şaron’un, ailesinin isteği üzerine, Necef’teki özel çiftliğine götürüldüğü açıklandı.

Ariel Şaron, Tel Aviv’deki Şeba Tıp Merkezi’nden İsrail polisi ile İsrail İç Güvenlik Servisi Şin Bet’in elemanları tarafından sıkı güvenlik önlemleri altında kendisinden önce ölen eşinin defnedildiği çiftliğine taşındı.

Şaron’un doktoru Shlomo Segev yaptığı açıklamada hastasının bitkisel hayattan uyanamadığını ancak gündüz vakitlerinde gözlerinin açık olduğunu ve ailesinden bazılarının Şaron’un kendilerini tanıyabildiğine inandığını kaydetti.

Doktorlar daha önce yaptıkları açıklamada, Şaron’un, evinde de tıbbi açıdan tam destek görmesi için gerekli düzenlemelerin yapıldığını söylemişlerdi. Ancak Şaron’un düzenli olarak muayeneler için hastaneye getirilmesi bekleniyor.

Ariel Şaron, 2006 yılında felcin ardından komaya girmişti. Şaron önce Kudüs’teki Hadassa Ein Kerem Hastanesi’nde kalmış, daha sonra da Tel Aviv’deki Şeba Tıp Merkezi’ne nakledilmişti.

Ariel Şaron, 1928’de o dönem İngiltere’nin yönetimindeki Filistin’de doğdu.

Şaron ordudaki kariyeri boyunca birçok İsraillinin takdir ettiği bir asker olurken, Filistinlilerin hep tepkisini çekti. Ariel Şaron siyasete atılması sonrası Savunma Bakanı olduğu 1982’de, İsrail’in Lübnan’ı işgalinin mimarıydı.

İşgal sırasında, İsrail’le işbirliği yapan Hristiyan Falanjist milisler, İsrail’im kontrolü altındaki Sabra ve Şatila mülteci kamplarında yüzlerce Filistinliyi katletmişlerdi.

Şaron başbakanlığı döneminde Batı Şeria’daki "Güvenlik Duvarı"nın inşasına öncülük etmiş, İsrail’da bazı çevrelerin tepkisine karşın, Yahudi yerleşimcilerin Gazze’den ve Batı Şeria’daki dört yerleşim biriminden çekilmeleri emrini vermişti.

on5yirmi5.com

 

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme