Sare Davutoğlu Çocuk Köyü’nü gezdi

Olaylar
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu, Lefkoşa gezisi sırasında kimsesiz çocukların kaldığı Çocuk Köyü’nü ziyaret etti. Başbakan Davutoğlu’nun dün gerçekleştirdiği KKTC ziy...
EMOJİLE

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu, Lefkoşa gezisi sırasında kimsesiz çocukların kaldığı Çocuk Köyü’nü ziyaret etti.

Başbakan Davutoğlu’nun dün gerçekleştirdiği KKTC ziyaretine eşlik eden Sare Davutoğlu, değişik yaş gruplarında 70 çocuğun bulunduğu Lefkoşa’daki SOS Çocuk Köyü’nü ziyaret etti. KKTC Başbakanı Ömer Kalyoncu’nun eşi Özay Kalyoncu ile Çocuk Köyü’nü gezen Sare Davutoğlu, çocuklarla yakından ilgilendi.

Çocuk Köyü’ndeki bir kız çocuğunu, ‘Benim kızıma benziyorsun’ diye seven Sare Davutoğlu, yaptıkları resimleri kendisine gösteren çocukları da tebrik etti.

Sare Davutoğlu, ‘Facebook hesabımdan paylaşacağım, fotoğraf çektirebilir miyiz’ ifadesini kullanan bir çocuğu da kırmayarak Çocuk Köyü’nün minik sakinleriyle fotoğraf çektirdi.

Çocukların ödevlerini inceleyen Sare Davutoğlu, çalışanlarla da bir süre sohbet etti. Sare Davutoğlu, ziyaretin sonunda çocuklara satranç takımı ve kitaplardan oluşan hediyeler verdi.