Samsun’da sel 6 can aldı

Olaylar
Canik ilçesindeki Mert Irmağı’nın taşması sonucu su baskını yaşanan konutların bodrum katlarından kardeş 2 çocuğun cesedi çıkarıldı. Alınan bilgiye göre, Gaziosmanpaşa Mahallesi’nde yer al...
EMOJİLE

Canik ilçesindeki Mert Irmağı’nın taşması sonucu su baskını yaşanan konutların bodrum katlarından kardeş 2 çocuğun cesedi çıkarıldı.
Alınan bilgiye göre, Gaziosmanpaşa Mahallesi’nde yer alan 450 haneli TOKİ Kuzey Yıldızı konutlarının bazı bodrum katları, Mert Irmağı’nın taşması sonucu su altında kaldı. Bu katlarda kalan ailelerin büyük bölümü kendi imkanlarıyla sel sularından kurtulmayı başarırken, bazı vatandaşlar bodrum katlarında mahsur kaldı.
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yaptıkları arama-kurtarma çalışmalarında, 1,5 yaşındaki Hüseyin Yılmaz ile 5 yaşındaki ağabeyi Abdullah Yılmaz’ın cesetlerine ulaştı.
Kardeşlerin annesi Hüsniye Yılmaz’ın vatandaşlar tarafından kurtarıldığı, baba Recep Yılmaz’ın ise 6 yaşındaki kızı Azime’yi sel sularından kurtarmayı başardığı öğrenildi.
Aynı konutlarda çalışma yapan ve Amasya’dan kente gelen dalgıç ekibi, Kenan Yazıcı (40) ile oğulları Mücahit (16) ve Bedirhan’ın (9) bodrum kattaki cesetlerine ulaştı.
Canik ilçesi Kirazlık mevkisinde yer alan akaryakıt dolum tesisleri yakınında da henüz kimliği belirlenemeyen bir kadın cesedi bulundu.

AA