Saldırı içeriden yapıldı

Olaylar
Mardin’in Derik İlçesi’nde önceki gün Hükümet Konağı’nda, PKK’lı teröristlerin bombalı saldırısında yaralanan Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk, tedavi gördüğü Gaziantep&...
EMOJİLE

Mardin’in Derik İlçesi’nde önceki gün Hükümet Konağı’nda, PKK’lı teröristlerin bombalı saldırısında yaralanan Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk, tedavi gördüğü Gaziantep’teki hastanede şehit oldu. Safitürk’ün cenazesi memleketi Sakarya’da toprağa verildi.

İKİ İHTİMAL VAR

Soruşturmayı yürüten birimler, saldırıyla ilgili iki ihtimal üzerinde duruyor. Birinci ihtimal şu; kaymakam ilçe dışındayken patlayıcı, bir çanta içerisinde makam odasına konuldu ve Safitürk makamda iken uzaktan kumandayla  patlatıldı. İkinci ihtimal ise şu şekilde; kaymakam bulunmadığı sırada kendisine patlayıcı hediye paketi şeklinde kargoyla gönderildi ve paket açılırken patlama meydana geldi. Saldırıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınanların sayısı 25’e yükseldi. Gözaltına alınan şüpheliler arasında kaymakamlık çalışanları da bulunuyor. 

Babası: Vatan uğrunda ben de hazırım 

Şehidin babası Asım Safitürk, Dr. Ersin Arslan Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde gazetecilere yaptığı açıklamada, terörü lanetledi. Oğluyla gurur duyduğunu dile getiren Safitürk, “Vatan, uğrunda şehit olan varsa vatandır. 
Vatan uğruna ben de hazırım. Oğlumu şehadete ulaştıranları Allah’a havale ediyorum, vatan sağ olsun. Allah, vatanımıza ve milletimize yardım eylesin. Allah, terörü destekleyenlerin kendi başlarına bela etsin” diye konuştu. -Akşam