Şahin’den İstiklal Marşı eleştirisi

Olaylar
Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, partisinin bayramlaşma programında İstiklal Marşı okununca, ”Her toplantımızda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’na gerek ...
EMOJİLE

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, partisinin bayramlaşma programında İstiklal Marşı okununca, ”Her toplantımızda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’na gerek yok. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı resmi içerikli toplantılarda ancak kullanılabilir” dedi.

Şahin, partisinin Karabük İl Başkanlığı’nın Öğretmenevi’ndeki bayramlaşma programında saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından yaptığı konuşmada, İstiklal Marşı’nın okunacağı yerlerin yasa ve yönetmelikle belirlendiğini, buna göre hareket edilmesinin doğru olacağını söyledi.

İstiklal Marşı’nın her yerde okunmasının değerini azaltacağını vurgulayan Şahin, şunları kaydetti:

”Her toplantımızda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’na gerek yok. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı resmi içerikli toplantılarda ancak kullanılabilir. Bu bir bayramlaşmadır, burada saygı duruşu ve İstiklal Marşı’na gerek yok, bu onları değersiz gördüğüm için değil, değerli gördüğüm içindir. Amatörden tutunuz da Süper Lig’deki maçlara kadar karşılaşmalardan önce İstiklal Marşı okunuyor. İstiklal Marşı milli marşımızdır ancak milli maçlarda okunur. Bu gelenek ne zaman başladı bilemiyorum. Benim Spor Bakanı olduğum dönemde de vardı. Hatta bir ara bunu kaldırmayı bile düşündük ama o zamanki atmosfer o kadar farklıydı ki birtakım beklemediğimiz eleştirilere yol açar diye cesaret edememiştik. Mesela bizim il danışma meclisinde de saygı duruşu ve İstiklal Marş’ı var. Bu da bizim parti içi bir toplantımızdır, burada da okunmasına gerek yoktur.”

Şahin, her zaman kendisini ”TBMM başkanı” diye takdim ettiklerini, kendisinin şu anda TBMM Başkanı olmadığını ifade ederek, ”Ben AK Parti Karabük Milletvekiliyim. Evet birçok makamlarda bulundum. Başbakan Yardımcılığı yaptım, bakanlık yaptım, Meclis Başkanlığı yaptım ama benim için en değerli makam milletimizin gönlündeki makamdır ve dolayısıyla sizin vekilliniz olmayı hiçbir şeye değişmem. Lütfen beni Karabük Milletvekili olarak takdim edin” diye konuştu.

Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadı’nın zeminindeki bozukluk
Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadı’nda dün yapılan Kardemir Karabükspor-Trabzonspor maçından sonra saha zeminine yönelik gerçekleştirilen eleştirilere de değinen Şahin, şöyle konuştu:

”Yaygın basında sahamızın çok ağır şekilde eleştirildiğini gördüm. Liglere ara verilmiş neden bu sahanın çimi elden geçirilmedi? Neden Karabük’ü, Kardemir Karabükspor’u ve bizi sahanın düzgün olmaması sebebiyle eleştiri imkanı verelim? Neden bu sebeple Türkiye’nin ve spor kamuoyunun gündemine gelelim? Kimdir bu işin sorumlusu? Stada gelip, ‘buranın zemini iyi değil’ diyecek olan Spor Bakanı Suat Bey mi? O mu gelip bakacak? Sayın Başbakanımız mı gelip bakacak? Bölge milletvekili olarak biz mi gidip bakacağız? Bu ilin Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü yok mu arkadaş? Niye yapmadınız bu zamana kadar? Kusura bakmasın, Spor Müdürümüz Abdulkadir Bey dostum, arkadaşım, niye bu zamana kadar bu zemini düzeltmediniz? Peki Futbol Federasyonu’nun Karabük’te temsilcisi yok mu? İnceleyip de federasyona neden rapor etmedi? Niye yapmadınız arkadaş? Dört tarafını yeniden inşa ediyoruz, kapalı tribünün inşaatı devam ediyor, ihalesini yaptık. Para sorunu falan yok. Gidin ilçelerimizdeki sahalara bakın, Kardemir Karabükspor’un maç oynadığı sahadan bile daha iyidir. Bunun parasını Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ve Bakanlık gönderiyor. Demek ki para sorunu yok. Burada bir ihmal görüyorum. İşi ciddiye almama görüyorum. Çok kısa sürede bu ayıptan stadımız kurtulmalıdır. Ben, akşam maçı izlerken ve gazeteleri okurken mahcup oldum.”

AA
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme