Sahil Güvenlik botu alabora oldu

Olaylar
İstanbul Boğazı’nda bir sahil güvenlik teknesi alabora oldu. Süleymaniye açıklarında seyreden Sahil Güvenlik Bölge Komutanlığı’na bağlı tekne, henüz belirlenemeyen nedenden dolayı alabora ...
EMOJİLE

İstanbul Boğazı’nda bir sahil güvenlik teknesi alabora oldu.
Süleymaniye açıklarında seyreden Sahil Güvenlik Bölge Komutanlığı’na bağlı tekne, henüz belirlenemeyen nedenden dolayı alabora oldu.

Kürü yük gemisiyle çarpıştı

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Sarayburnu açıklarında sahil güvenlik botuyla bir kuru yük gemisinin çarpıştığını belirterek, “Ardından sahil güvenlik teknesi alabora olarak sürüklenmeye başlamış” dedi.

Bölgede incelemelerde bulunan Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, kazanın ardından Sahil Güvenlik, Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve deniz polisi ekiplerinin çalışma başlattığını belirtti.

3’ü kurtarıldı, 3’ü aranıyor

Vali Şahin, kazaya ilişkin şu bilgileri verdi:
“Sarayburnu açıklarında sahil güvenlik botuyla bir kuru yük gemisi çarpışmış, ardından sahil güvenlik teknesi alabora olarak sürüklenmeye başlamış. Sahil güvenlik, Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve deniz polisi ekipleri, sahil güvenlik teknesinde bulunan 6 kişiden 3’ünü sağ olarak kurtardı. Diğer 3 kişinini kurtarılmasıyla ilgili çalışmalar sürüyor.”
Bu arada, İstanbul Boğazı deniz trafiğine kapatıldı.