Saç Ekimi

Olaylar
Her yıl tercih oranı sürekli olarak artış gösteren saç ekimi operasyonlarıyla ilgili merak edilen birçok sorunuzun yanıtını bulacağınız makalemizde sizlere her türlü bilgiyi vermeye çalıştık. Saç ekim...
EMOJİLE

Her yıl tercih oranı sürekli olarak artış gösteren saç ekimi operasyonlarıyla ilgili merak edilen birçok sorunuzun yanıtını bulacağınız makalemizde sizlere her türlü bilgiyi vermeye çalıştık. Saç ekimi nedir? Saç ekiminde nelere dikkat edilmelidir?

Saç Ekimi Nedir?

Çağımızda gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine birçok kişinin problemi saç dökülmesidir. Günümüzde ilerleyen teknoloji ve tıp sayesinde bu dökülmelere hem dur diyebiliyor hem de kaybolan saçların yerine yenisini getirebilme imkanımız var. Saç kaybı ileri derece de olan kişilerin tercih ettiği yöntem saç ekimi. Estetik turizminde de oldukça gündemde olan bu operasyon oldukça önem taşımakta ve yapılacak olan operasyon muhakkak bir uzman kadrosuna yapılmalıdır. Çünkü daha farklı sorunlara sebep olmamak için bu konu da bir uzmana başvurulmalıdır.

Saç Ekiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Saç ekimi uzmanları saç ekimi konusunda ekim yaptıracak olan kişileri uyardır. Bu uyarıların başında da yukarıda bahsettiğimiz gibi saç ekimleri kesinlikle bir uzman doktora yapılmalı. Bu konuda deneyimli olan doktorlar tarafından yapılaması gerektiğinin altını çizerekten işinde uzman olmayan ve saç ekimi operasyonlarında deneyim sahibi olmayan doktorların saç ekimi operasyonlarını gerçekleştirmemesi gerektiğini vurgulanmaktadır.

 

Şayet saçlar düzgün bir şekilde planlanmadan ekim yapılmış ise köklerin arasında ayrıklar oluşabilir veya saçlar birbirlerinin üzerine gelebilir ve bu durum sonucunda kötü ve kabarık bir görünüm olabilir. Saç ekimi sırasında yapılan en bilindik hatalardan diğeri ise saçların doğru açılarla ekilmemiş olmasıdır. Bu şekilde yapılan hatalı işlemlerde saçların uzama şekli dimdik olur ve bunun sonucunda doğallıktan uzak bir görünüm oluşur. Diğer bir önemli nokta ise saç köklerinin alınması işlemidir.

Saç kökleri alınırken çok dikkat edilmelidir. Saç kökleri zarar görür ise o bölge de tekrar saç çıkmaması gibi kötü bir sonuç doğurabilir. Saç ekimi yaptıran kişinin var olan saçları da dökülme riski vardır. Bu da telafisi mümkün olmayan bir olaydır. Saç ekimi konusunda profesyonel bir hizmet alıyor olmanız, sorunsuz bir saç ekimi hizmeti alıyor olmanız anlamına gelecektir. Bundan dolayı hem klinik hem de operasyonu yapacak ekip; alanında uzman olmalıdır.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme