Resepsiyonda Başörtüsü Krizi

Olaylar
Erzincan’da düzenlenen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda başörtüsü krizi yaşandı. Resepsiyona başı kapalı eşleriyle birlikte katılan Erzincan Belediye Başkanı AKP’li Yüksel Çakır ve AKP İl...
EMOJİLE

Erzincan’da düzenlenen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda başörtüsü krizi yaşandı. Resepsiyona başı kapalı eşleriyle birlikte katılan Erzincan Belediye Başkanı AKP’li Yüksel Çakır ve AKP İl Başkanı Salih Eğinlioğlu, Vali Abdülkadir Demir‘in sıkıntı olabileceğini söylemesi üzerine gitmek istedi. Vali Demir, Çakır ve Eğinlioğlu çiftini üst kattaki bölüme davet ederken, resepsiyona eşleri başörtülü olarak gelenler de geri dönmek zorunda kaldı.29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerinin ardından saat 19.00’da Polis Evi’nde Cumhuriyet resepsiyonu düzenlendi.

Erzincan Valisi Abdülkadir Demir ve eşi Nurtaç Demir’in evsahipliği yaptığı resepsiyona 3’üncü Ordu Komutanı Orgeneral Yalçın Ataman eşi ile birlikte katıldı. Resepsiyonda bürokratlar ve üst düzey subaylar eşleri ile birlikte hazır bulundu. Bu sırada Belediye Başkanı Yüksel Çakır ile AKP İl Başkanı Salih Eğinlioğlu geldi. Eşleri Yasemin Çakır ve Armağan Eğinlioğlu‘nun türbanlı oluşu üzerine Vali Abdülkadir Demir uyarıda bulundu. Bu arada Vali Demir, içeri girmekten vazgeçerek çıkış kapısına yönelen konuklarını üst kattaki misafirhaneye davet etti. Ancak resepsiyona bundan sonra gelen ve eşlerinin başı kapalı olanlar ise geri döndü. Ordu Komutanı Orgeneral Ataman’ın hazır bulunduğu resepsiyonda 10’uncu Yıl Marşı söylendi ve konuklar saat 20.30 sıralarında dağıldı. Vali Demir konuklarını kapıda tek tek uğurladı. Resepsiyondan sonra Vali Demir, üst katta bulunan konuklarının yanına giderek gönüllerini aldı. Belediye Başkanı Çakır, çıkışta, "Biz davete icap ettik" derken Vali Demir ise bu konuda yorum yapmak istemediğini bildirdi.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme