Rektörün İstifasında Israrlı!..

Olaylar
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu dün Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde yaşanan olayların ardından rektöre istifa çağrısı ile ilgili konuştu. Kuzu rektörü kızgınlıkla d...
EMOJİLE

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu dün Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde yaşanan olayların ardından rektöre istifa çağrısı ile ilgili konuştu. Kuzu rektörü kızgınlıkla değil bilerek istifaya çağırdığını söyledi. Kuzu, "Ben 3-5 yumurtanın sarısını gördüm. Konu yumurta meselesi değil. Konuşma hakkımızın engellenmesi" dedi.

 

12 EYLÜL ÖNCESİ ‘POLİS ÜNİVERSİTELERE GİREMEZ DEDİLER’ JANDARMA GİRDİ

 

Burhan Kuzu sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Bu gençlerin tutumuna destek olanlar, bu gençlere de Türkiye’ye de iyilik yapmıyor. Orada bizim konuşturulmamamız söz konusu. Yediğimiz yumurtalar var. Bu doğru değil. Yumurtaları atarsın, yumurtan bitince ben de konuşurum. Konuşmadım da Türkiye mi kazandı? Gençler doğruyu kimden öğrenecek? 12 Eylül öncesinde de polis üniversiteye giremez dediler. 12 Eylül’de jandarma dipçikleri derslere girdi."

 

REKTÖR "KIZGINLIKLA SÖYLEDİ" DEMİŞTİ

 

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal Taluğ, Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde meydana gelen olaylarla ilgili olarak TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu ile görüştüğünü ve üzüntülerini dile getirdiğini belirterek, ”olaylarla ilgili gerekli incelemeyi yapacaklarını” söylemişti.

 

Taluğ, Kuzu’nun istifa çağrısıyla ilgili "Kızgınlıkla söylendiğini düşünüyorum" demişti.

 

Habertürk