Rektöre Yumurtlayan Tavuk

Olaylar
Akdeniz Üniversitesi‘nde dün yumurta atan öğrencinin salon dışına çıkarılmasını protesto eden öğrenciler ile güvenlik görevlileri arasında arbede yaşandı. Öğrenciler, protestoda yumurtlayan tavu...
EMOJİLE

Akdeniz Üniversitesi‘nde dün yumurta atan öğrencinin salon dışına çıkarılmasını protesto eden öğrenciler ile güvenlik görevlileri arasında arbede yaşandı. Öğrenciler, protestoda yumurtlayan tavuk oyuncaklarını kullandılar.

 

Akdeniz Üniversitesi ile Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) işbirliğinde düzenlenen Girişimcilik Haftası etkinlikleri kapsamında dün konuşma yapan Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı’na yumurta atan öğrenciye destek ve salondan çıkarılmasını protesto amacıyla bir grup öğrenci, üniversitenin Olbia Çarşısı önünde toplandı.

 

Öğrencilerin Olbia Çarşısı sonuna kadar yürümesine izin veren görevliler, rektörlük binasına yönelmeleri üzerine öğrencileri engellemek istedi. Bu sırada öğrencilerle güvenlik görevlileri arasında arbede yaşandı. Güvenlik şeridini geçemeyen öğrenciler, bulundukları yerde basın açıklaması yaptılar.

 

Öğrenciler adına basın açıklamasını okuyan Yasemin Bayar, son zamanlarda öğrencilere karşı yapılan şiddet eylemlerinin arttığını söyledi.

 

Arkadaşlarının salon dışına çıkarılarak susturulmaya çalışıldığını iddia eden Bayar, Akdeniz Üniversitesi öğrencileri olarak üniversitede yapılacak sermaye ve sermaye temsilcilerinin katıldığı toplantıları boykot edeceklerini belirtti.

 

Bir süre slogan atan öğrenciler, daha sonra yanlarında getirdikleri ”Yumurtlayan tavuk” oyuncağını çalıştırarak bir süre yumurtlamasını beklediler ve ardından oyuncak yumurtaları rektörlük binasına doğru attılar.

 

Öğrencilerin protestosu sırasında, bir grup öğrenci de bu öğrencilere tepki gösterdi.

 

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme