Rekabet Kurulu’ndan Google’a soruşturma

Olaylar
Rekabet Kurulu internet sitesi üzerinden yaptığı bildiri ile Google ve ona bağlı şirketlerine soruşturma açıldığını duyurdu.  Rekabet Kurulu’ndan yapılan açıklamada Google’ın gene...
EMOJİLE

Rekabet Kurulu internet sitesi üzerinden yaptığı bildiri ile Google ve ona bağlı şirketlerine soruşturma açıldığını duyurdu. 

Rekabet Kurulu’ndan yapılan açıklamada Google’ın genel arama hizmetlerine yönelik yaptığı algoritma güncellemeleri ve Adwords reklamları ile hakim durumunu kötüye kullanarak teşebbüslerin faaliyetlerini zorlaştırdığı iddiasını içeren başvuru üzerine yürütülen önaraştırma neticesinde soruşturma açıldığı belirtildi.

Açıklamanın tam metni aşağıdadır; 

Google’ın genel arama hizmetlerine yönelik yaptığı algoritma güncellemeleri ve Adwords reklamları ile hakim durumunu kötüye kullanarak teşebbüslerin faaliyetlerini zorlaştırdığı iddiasını içeren başvuru üzerine yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 13.12.2018 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik olarak;

Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti.,

Google International LLC,

Google LLC,

Google Ireland Limited,

Alphabet Inc.

hakkında soruşturma açılmasına, 18-47/732-M sayı ile karar verdi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme