Reina canisinden cihad vasiyeti

Olaylar
İstanbul’da eğlence mekanı Reina’ya yılbaşı gecesi saldırı düzenleyen DEAŞ’lı terörist Abdulkadir Masharipov 25 günlük emniyet sorgusunun ardından öğle saatlerinde İstanbul Adalet Sarayı’n...
EMOJİLE

İstanbul’da eğlence mekanı Reina’ya yılbaşı gecesi saldırı düzenleyen DEAŞ’lı terörist Abdulkadir Masharipov 25 günlük emniyet sorgusunun ardından öğle saatlerinde İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi. Şüpheli ‘Anayasal Düzeni Ortadan Kaldırmaya Teşebbüs Etme’, ‘Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma’, ‘Nitelikli Şekilde Birden fazla Kişiyi Öldürme’, ‘Sayı ve Nitelik Bakımından Vahim Olan Silah veya Mermileri Satın Alınması Taşınması Bulundurulması’ suçlarından Nöbetçi 1. Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Masharipov sorgusunun ardından tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne gönderildi. 

TALİMAT ABU ŞÜHEDA’DAN 

Masharipov ülkesinde cihatçı şüphesiyle  takibe alınması nedeniyle 2011 yılında Moskova’da DEAŞ’dan  tutuklu eşi Zarina Nurrullayeva ile evlendi. Saldırı talimatı 25 Aralık 2016 tarihinde telegram üzerinden haberleştiği DEAŞ’ın Suriye’deki çatışma bölgelerinde aktif faaliyet yürüten “Abu Şüheda” kod isimli örgüt mensubundan geldi. 

SES KAYDI GÖNDERDİ 

DEAŞ’ın Türkiye’deki eylemlerin organize eden “Ebu Cihad” kod isimli sorumlu Abdulkadir Masharipov’a gönderdiği ses kaydında ailesine DEAŞ  tarafından sahip çıkılacağı, bu konuda endişelenmemesi, eylemden önce kendisi gibi başka bir kardeşi ile de görüşeceği bildirildi. 

Veda videosu çekti 

Masharipov’un şifresin verdiği mail adresinde şifrelerini savcılıkla paylaştığı mail adresinde 27 Aralık 2016 tarihinde saat 23:57 sıralarında bir veda videosu ortaya çıktı. Videoda istihşad (intihar) eylemi yapacağını, çocuklarının büyüyünce zorluk çıkarmamalarını ve oğlunun da büyüyünce kendisi gibi istihşad eylemi yapması tavsiyesinde bulunduğu tespit edildi. Masharipov’un veda videosunu eşi Zarina Nurullayeva çekti. 

Flash bang’i yüzünde patlamış

İfadesinde son flas bangi yüzüne yakın patlattığını söyleyen Masharipov ‘Sonradan flash bang olduğunu öğrendim. Bombaları örgüt mensubunca, Amerikan malı kaliteli el bombaları olduğunu söylemesi üzerine son bombayı intihar eylemi için kendime sakladım. Tanınmamam ve cesedimin teşhis edilmemesi için yüzüme yakın bir şekilde patlattım. Sonradan flash bang olduğunu öğrendim” dedi. 

Kafir ilan ettip saldırı düzenledi

Masharipov29 Aralık günü Medikule Rezidans’a giderek eylem için gönderilecek silah ve mühimmatı bekledi. Yüzü kapalı şüpheli kalasnikof tüfek, 6 şarjör mermi ve 3 adet flash bangi  buraya gelerek teslim etti. Masharipov, DEAŞ’ın sözde halifesi Ebu Bekir Bağdadi ve örgütün sözcüsü Ebu Hasan Muhacir’in Türkiye’yi kafir olarak gördükleri cihad ilan edip saldırıyı bu nedenle yaptığını anlattı.-Akşam 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme