Ramiz Ongun’dan “AK Parti” İddiasına Yalanlama

Olaylar
Haber: Arzu Erdoğral MHP ile yollarını ayırma aşamasında olan ve parti yönetimi tarafından ihraç istemiyle disiplin kuruluna verilen Ramiz Ongun, AK Parti’ye geçmeye hazırlanıyor iddialarını on5...
EMOJİLE

Haber: Arzu Erdoğral

MHP ile yollarını ayırma aşamasında olan ve parti yönetimi tarafından ihraç istemiyle disiplin kuruluna verilen Ramiz Ongun, AK Parti’ye geçmeye hazırlanıyor iddialarını on5yirmi5 aracılığı ile yalanladı.

Bu iddiaların neden gündeme atıldığını sorduğumuz Ongun, “bunu MHP Genel Merkezine sormak lazım, bu haberler oradan çıkıyor” dedi.

Başbakan Erdoğan’la da görüştüğü söylenen Ramiz Ongun’un, Erdoğan’ın saflarımıza katıl teklifine ‘evet’ diyeceği ve Başbakan’ın bizzat kendisine AKP rozetini törenle takacağı söyleniyordu.

Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yapan, uzun yıllar Alparslan Türkeş ile omuz omuza çalışan Ramiz Ongun’u ölümünden bir ay önce (1 Mart 1997), Türkeş tarafından MHP kadrolarını yeniden canlandırmakla görevlendirildi. Ongun, üç kez genel başkanlığa aday oldu, seçilemedi.

Referandumda ‘evet’ diyen Ülkücü camianın öncülüğünü de yapan Ramiz Ongun’un AKP’ye katılacağını yalanlayarak, iddiaların MHP tarafından gündeme getirildiğini söylemesi dikkat çekti.

on5yirmi5.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme