“Rami Kışlası’nı Türkiye’nin En Büyük Kütüphanesi Haline Getiriyoruz”

Olaylar
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Rami Kışlası’nı Türkiye‘nin en büyük kütüphanesi haline getiriyoruz” “Cumhurbaşkanlığı Politika Kurullarından birisinde gençlerle ilgili alt ...
EMOJİLE

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Rami Kışlası’nı Türkiye‘nin en büyük kütüphanesi haline getiriyoruz”
“Cumhurbaşkanlığı Politika Kurullarından birisinde gençlerle ilgili alt kurul oluşturulmasını gündemimize alabiliriz. Buradan bu müjdeyi de gençlerimize veriyoruz. Devletin de toplumun da asli görevi gençleri tanımlamaktan ziyade anlamaya çalışmaktır”
“Gençlerin endişelerini ortadan kaldıracak politikalar geliştirmek bizim en önemli politikalarımızdan biridir”
“Gençlerin önündeki engelleri kaldırmanın çabası içinde olacağız. Gençlerin hayal dünyasını yasaklarla kısıtlamayı değil, alabildiğine genişletmeyi savunuyoruz”
“Üniversite sayısını 76’dan 206’ya… Bazıları hala eleştiriyor, varsın eleştirsinler. Ama biz çok önemli bir eksiği giderdik”
“Üniversiteyi onların ayağına götürdük. Hani bir dostumun bir ifadesi var. “Oxford’u getirdik de gitmedik mi?” demişti. Biz de işte bunu yaptık”
“Şu anda 81 vilayetimizin tamamında üniversitelerimiz var. Şimdi niteliği artırmamız lazım. Buna gayret etmemiz lazım. Yüksek öğrenim yurdu sayımız 190’dı. Biz bunu 776’ya çıkardık. Bütün yurt yatak kapasitemizi 182 binden 663 bine çıkardık”

İSTANBUL – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yıldız Teknik Üniversitesinde düzenlenen Türkiye Gençlik Zirvesi’nde konuştu.

 

 

Kaynak: Haberler.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme