Ramazan Yine Hoş Geliyor!

Olaylar
İftar saatleri için dört gözle beklenecek olan Ramazan Ayı boyunca bereketli sofralarla evler yine şenlenecek.   İftar saatleri sofra başında, bir kulağınız ezanın okunmasını beklerken bereketli ...
EMOJİLE

İftar saatleri için dört gözle beklenecek olan Ramazan Ayı boyunca bereketli sofralarla evler yine şenlenecek.

 

İftar saatleri sofra başında, bir kulağınız ezanın okunmasını beklerken bereketli sofranızın başında ailenizle olmanın mutluluğunu da yaşayacaksınız. Zaman zaman arkadaşlarınızı zaman zaman akrabalarınızı ağırladığınız iftar saatlerinde oruç açmak için vakti de sıkı sıkı takip etmeniz gerekecek.

 

Her Şehrin Vakti Başka

Gündoğumu ve batımına göre ayarlanan iftar saatleri her şehir için farklılık gösteriyor. Bu yüzden de bir şehir çoktan orucunu açarken diğer bir şehir hala oruç açmayı bekliyor olabiliyor. Bu süreler Diyanet İşleri Bakanlığı tarafından her sene dakikası dakikasına duyuruluyor.

 

Ülkenin en doğusu ile en batısı arasına bakıldığında rahatlıkla görülebilecek olan bu fark başka ülkeler bazında da değişiklik gösteriyor. Bu değişkenlik sabit bir yerde beklerken daha kolay takip edilebilir oluyor ancak yollar olunan zamanlarda durum daha zor halde gelebiliyor.

 

İftar Saatleri 

İftar saatlerini takip edip akşam kaçta sofra başında olacağınızı hesaplamaksa artık eskisi gibi zor değil. Sürekli rasyo ya da televizyonu kontrol etmek ya da ezanı duyamayacağınız bir lokasyonda iseniz emin olana kadar beklemek zorunda değilsiniz.

 

Gelişen teknoloji sayesinde doğru bilgiye erişim her an mümkün olabiliyor. İnternet erişimi olan bir yerde ister evinizde sofra başındayken isterseniz yolculuk sırasında bulunduğunuz yerin iftar saatleri bilgisine erişebilir ve doğru zamanda orucunuzu açabilirsiniz.

 

Bizi Takipte Kalın!

 

İftar saatlerini öğrenmek ve yolculuk ederken de evinizdeyken de bir şehirden başka bir şehire geçerken de en doğru zamanda öğrenmek için güvenilir kaynaklara ihtiyacınız olacaktır. Diyanet tarafından belirlenmiş olan güvenilir bilgiyi sizlere ulaştırdığımız internet sitemizde hatasız olarak iftar saatlerini öğrenebilirsiniz.

 

Televizyondan takip edemediğiniz, ezanı duyamadığınız zamanlarda bile iftarınızı en doğru zamanda açmak için mobil ya da masaüstü cihazlarınızdan internet sayfamızı kontrol edebilirsiniz. İftar saatleri ile ilgili en doğru bilgiyi almak, nerede olursanız olun bulunduğunuz lokasyona göre iftarın yapılacağı vakti bilmek istiyorsanız hemen https://www.iftarsaatleri.co/ sitemizi ziyaret edin.

 

Bolluk, bereket ve huzur dolu bir Ramazan Ayı geçirmeniz dileğiyle…

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme