Olaylar

PTT’den ‘dolandırıcılık’ uyarısı

PTT AŞ tarafından, bir takım kişilerin telefon aracılığıyla dolandırıcılık girişimlerinde bulunduğu belirtilerek, ‘isminiz darbe girişiminde yer alıyor, bilgileriniz örgütün eline geçti·’, ‘ödül kazandınız’ şeklinde gelen telefon aramalarına itibar edilmemesi· istenildi…

PTT’den ‘dolandırıcılık’ uyarısı

PTT AŞ tarafından, bir takım kişilerin telefon aracılığıyla dolandırıcılık girişimlerinde bulunduğu belirtilerek, ‘isminiz darbe girişiminde yer alıyor, bilgileriniz örgütün eline geçti·’, ‘ödül kazandınız’ şeklinde gelen telefon aramalarına itibar edilmemesi· istenildi.

PTT AŞ’den yapılan açıklamada, son günlerde bir takım kişilerin, şirketin müşterilerini arayarak ya da cep telefonlarına mesaj atarak, ‘kimlik bilgilerinin darbeci örgütün eline geçtiğini·’ söyledikleri belirtildi.

Bu şahısların, arama ya da mesajla ulaştıkları kişilere, ‘banka hesaplarında bulunan paraların örgütün hesabına geçirileceğini’ ifade ederek, hesaplarında bulunan paraları çekip, verdikleri muhtelif hesaplara yatırmalarını istedikleri, bu yönde ısrar, zorlama ve tehditlerle işlem yaptırmak suretiyle dolandırıcılık girişimlerinde bulunulduğu bilgisinin alındığı bildirildi.

Açıklamada, bu ve benzeri dolandırıcılıkların engellenmesi adına, ‘isminiz darbe girişiminde yer alıyor, bilgileriniz örgütün eline geçti’, ‘sizin numaranızdan başkaları rahatsız edilmiş’, ‘internet hattınızı şu an evde kullanan var mı, limit aşımı yapılmış’, ‘ödül kazandınız’ şeklinde gelen telefon aramalarına kesinlikle itibar edilmemesi istenildi. Bu gibi durumlarda derhal kolluk kuvvetlerine bilgi verilmesi gerektiği kaydedildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL