Polislerin Mutluluk Karesi

Olaylar
İtalyan polisi, ülkenin en büyük mafya babalarından biri olan Antonio Iovine’yi yakalamayı başardı. Napoli’deki villasının balkonundan atlayarak kaçmaya çalışırken yakalanan Iovine, 14 yıl...
EMOJİLE

İtalyan polisi, ülkenin en büyük mafya babalarından biri olan Antonio Iovine’yi yakalamayı başardı. Napoli’deki villasının balkonundan atlayarak kaçmaya çalışırken yakalanan Iovine, 14 yıldır polis tarafından aranıyordu. “O Ninno” (Bebek) lakaplı Iovine, karakoldan gülerek çıktı.

İtalyan güvenlik birimleri, “Camorra” adıyla bilinen Napoli mafyasına son zamanların en ağır darbelerinden birini indirdi.

İtalya İçişleri Bakanlığı’nın “En tehlikeli 30 kaçak” listesinde yer alan ve 14 yıldır aranmakta olan ünlü mafya babası Antonio Iovine, Napoli yakınlarındaki Casal di Principe beldesinde yakayı ele verdi.

Iovine’nin, güvenlik birimlerinin düzenlediği operasyon sırasında, akşam saatlerinde saklandığı evin balkonunda kaçma teşebbüsünün başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından, silahını bırakarak teslim olduğu öğrenildi.

Iovine’nin operasyon sonrasında Napoli Emniyet Müdürlüğüne getirilişi sırasında tebessüm etmesi, binadaki polislerin ise meslektaşlarını uzun süre alkışlaması dikkati çekti.

İtalya İçişleri Bakanı Roberto Maroni, 46 yaşındaki Iovine’nin yakalanışını, “Mafyala mücadele konusunda harika bir gün yaşadık. Ayrıntıları yakında öğreneceksiniz” cümlesiyle yorumladı.

İtalya Adalet Bakanı Angelino Alfano ise Iovine’nin yakalanmasının, mafyayla mücadele konusunda hükümeti eleştiren muhalefete en güzel yanıt olduğunu belirtmekle yetindi.

Caserta’ya bağlı San Cipriano d’Aversa beldesinde dünyaya gelen “O Ninno” (Bebek) lakaplı Iovine, kara para aklamadan, uyuşturucu ticaretine kadar uzanan bir dizi suçlamayla gıyaben yargılandığı davada, müebbet hapse mahkum olmuştu.

AA
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme