Polislere Askerlik Müjdesi!..

Olaylar
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, emniyette görev yapan polislerin askerlik görevini, temel eğitimlerini aldıktan sonra görevlerinde tamamlamaları konusundaki kanunun, tek tip askerlik kapsamında değerlen...
EMOJİLE

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, emniyette görev yapan polislerin askerlik görevini, temel eğitimlerini aldıktan sonra görevlerinde tamamlamaları konusundaki kanunun, tek tip askerlik kapsamında değerlendirildiğini söyledi.

İçişleri Bakanı Atalay, dün Beypazarı’nda katıldığı bir programda Cihan Haber Ajansı’nın tek tip askerlikle ilgili sorularını cevapladı. Atalay, "Onu da bu paketin içinde değerlendiriyoruz. En kısa sürede sonuç alacağız." dedi.

Geçtiğimiz günlerde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, tek tip askerlik konusunda Başbakan Erdoğan’a brifing vermişti. Görüşme sonrasında Başbakanlık’tan yapılan açıklamada yeni bir tanım kullanıldı ve ‘Eşit süreli askerlik sistemi hakkında sunum yapıldı.’ denildi. Başbakan Erdoğan, uzun süredir beklenen tek tip askerlik konusunda Genelkurmay Başkanlığı’nın yaptığı hazırlık çalışmasının kendisine sunulacağını belirtmişti. Genelkurmay’ın Başbakan Erdoğan’a sunduğu hazırlık raporunda tek tip askerlik konusunda uzun dönem ve kısa dönem askerlik sürelerinin yenilenmesi konusu birinci önceliği taşıyor. Kısa dönem askerliğin 6 aydan 8 aya çıkarılması, uzun dönem askerliğin ise 15 aydan 12 aya düşürülmesi raporda yer alıyor. Bunun yanı sıra raporda yedeksubaylık konusunda da birtakım düzenlemeler bulunduğu vurgulanıyor. Bu düzenleme kapsamında yedeksubaylığın tıp ve bazı mühendislik alanları ile sınırlandırılması öngörülüyor. Bedelli askerlik konusunun ise raporda yer almadığı belirtilirken görüşmede gündeme gelmesi bekleniyor.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme