Polisin Darp Ettiği Genç Gözünü Kaybedebilir

Olaylar
İstanbul’un Sirkeci semtinde sokakta yaşayan Kadir Atakurt adlı bir genç sokak ortasında sivil bir polis tarafından darp edildi. Atakurt’un polisin telsizi ile vurduğu sol gözünü kaybedebi...
EMOJİLE

İstanbul’un Sirkeci semtinde sokakta yaşayan Kadir Atakurt adlı bir genç sokak ortasında sivil bir polis tarafından darp edildi. Atakurt’un polisin telsizi ile vurduğu sol gözünü kaybedebileceği bildirildi. Şefkat-Der, polisler hakkında suç duyurusunda bulundu.

İzmir’in Karabağlar karakolunda Fevziye Cengiz isimli kadının polisler tarafından darp edilmesinin ardından bir polis şiddeti haberi de İstanbul’dan geldi. Elbise almak için Sirkeci’ye giden ve burada polis tarafından darp edilen 25 yaşındaki Atakurt’a doktorlar gözünü kaybedebileceğini söyledi. Atakurt tedavisinin ardından gittiği Sirkeci Polis Merkez Amirliğinde ise tehdit edildi.

Atakurt’un ifadelerine göre olay şöyle gelişti. 11 Aralık günü Atakurt ve yanındaki 5 arkadaşı bir sivil polis tarafından durdurulmak istendi. Bu sırada Atakurt’un arkadaşları kaçarken kendisi durup polisi bekledi. Sivil polis önce Atakurt’u tekmeleyerek dövdü daha sonra elindeki telsiziyle sol gözüne vurmaya başladı. Atakurt aldığı darbelerin etkisiyle yere yığılırken sivil polis kaçan diğer gençlerin peşine düşerek olay yerinden uzaklaştı.

Olaydan sonra hemen hastaneye giden Atakurt’un tamamen kapanan sol gözüne dikiş atıldı. Doktorlar muayene ettikleri Atakurt’un görme yetisini kaybetme tehlikesi bulunduğunu söyledi.

Doktorların kendisini polisin darp ettiğini söylemesine rağmen raporlarına bu bilgiyi yazmadıklarını belirten Atakurt, burada tehdit edildi. Atakurt polis memuru Ömer Ülfaruk ile polis memuru Zafer Güngör imzasıyla sahte bir tutanak hazırlandığını kaydetti.

Şefkat-Der Başkanı Hayrettin Bulan, Kalplere Sevinç Bırakanlar İnisiyatifi Koordinatörü Abdülkadir Bal ve Yazar İhsan Eliaçık ile birlikte, Çağlayan Adalet Sarayına giden Kadir Atakurt ve darp edilen diğer sokakta yaşayan gençler suç duyurusunda bulundu.

ŞEFKAT-DER BAŞKANI HAYRETTİN BULAN: BURADA ORGANİZELİ BİR POLİS VAHŞETİ VAR!

Olayı haber almaz Kadir’in yanına gittiklerini anlatan Şefkat-Der Başkanı Hayrettin Bulan, “Durumu çok perişandı . Gözü tamamen kapanmış ve dikilmişti. Kan gözyaşı gibi tüm gece aktı” dedi. Organize polis vahşetinin olduğunu vurgulayan Bulan, “Polisin vahşeti sadece karakolda kadınlara değil, güçsüz gördüğü, sahipsiz gördüğü herkese bu şekilde davranıyor. Son biliyorsunuz karakolda kadına uygulanan şiddete sonrası söz konusu kadının konsomatris diye açıklama yaptı emniyet müdürü, bunda da muhtemelen sokak çocuğu diyecekler ve bu şiddete, bu vahşeti bir çeşit kılıf uyduracaklar” diye konuştu.

Adil Medya

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme