Polise dayak güvenlik kameralarında

Olaylar
Müslim Sarıyar’ın haberi Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne bağlı polisler, şüphe üzerine durdurup gözaltına aldıkları bir kişiyi götürdükleri hastanede, şüphelinin yakınları tarafından ...
EMOJİLE

Müslim Sarıyar’ın haberi

Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne bağlı polisler, şüphe üzerine durdurup gözaltına aldıkları bir kişiyi götürdükleri hastanede, şüphelinin yakınları tarafından tekme tokat ve plastik tabure ile dövüldü. Hastane acilindeki dayak olayı güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Bahçelievler Zafer Mahallesi’nde önceki akşam meydana gelen olay iddialara göre şöyle gelişti:

Devriye görevi yapan Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü Bahçelievler ekipleri, Servet K.,’dan şüphelenerek aramak istedi. Bunun üzerine Servet K.’nın yanına gelen kardeşi Kemal K., "Bizi arayamazsın. Siz Kimsiniz lan. Burası bizim mekanımız" diyerek polis memuruna kafa attı. Servet K. da tekme ve yumruklarla saldırdı. Toplanan kişilerde kavgaya karışınca olay yerine takviye ekipler geldi. Gözaltına alınan Servet K. ve Kemal K., polis merkezine götürüldü. İkili doktor raporu almak için Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Bu sırada saldırıya uğrayan polisler de rapor almak için aynı hastaneye geldi. K.,’nın 10 kadar yakını da hastaneye gelerek polislere tekme ve yumruk atıp, plastik tabure ile vurarak saldırmaya başladı. Hastanenin güvenlik kameralarınca saniye saniye görüntülenen kavgada, kelepçeli olan iki kardeşin yakınları tekme ve yumruklarla polise saldırıyor. Hastane güvenliğinin yetersiz kaldığı olayda başka bir polis memuru da arkadaşını kurtarmak istiyor. Bu sırada kafasına plastik tabureyi yiyen memur yere düşüyor. Saldırganlardan biri de gelerek yere düşen memuru tekmelemeye başlıyor. Yaralanan polis memuru tedavi altına alınırken, saldırganlar gözaltına alınan 2 kardeşi bir taksiye bindirip kaçırmak istedi. Olay yerine gelen takviye polisler tarafından tekrar gözaltına alınan Servet ve Kemal K. ile iki yakınları çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı. Polis görüntülerde meslektaşlarına tabureyle saldıran diğer kişiyi arıyor.

Habertürk
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme