Polis okulları kapatılıyor mu?

Olaylar
İçişleri Bakanlığı’nın üzerinde çalıştığı yasal çalışma ile, bu okulların kapatılarak yeni bir yapılanmaya gidilmesi, polis yetiştirecek okullara öğrenci alımına yeni kurallar getirilmesi ve emn...
EMOJİLE

İçişleri Bakanlığı’nın üzerinde çalıştığı yasal çalışma ile, bu okulların kapatılarak yeni bir yapılanmaya gidilmesi, polis yetiştirecek okullara öğrenci alımına yeni kurallar getirilmesi ve emniyetteki terfi ve atama sisteminin sil baştan değiştirilmesi gibi düzenlemeler yer alıyor.

Türkiye gazetesinde yer alan habere göre, Demokratikleşme Paketi kapsamında, gündeme gelen Jandarma Genel Komutanlığı’nın sivilleştirilmesine dönük adımlara da, İçişleri Bakanlığı’nın hazırladığı yeni pakette yer veriliyor. Bu kapsamda, mevcut düzenlemede Jandarma Genel Komutanlığı’nın onayı ile atanan ilçe jandarma komutanları yeni düzenleme ile İçişleri Bakanı tarafından atanacak.

Astsubaylar, uzman jandarmalar ve sivil memurlar ise Jandarma Genel Komutanlığı’nın onayıyla görevlendirilecek. Emniyet ve asayiş birimlerinde görev alacak olanların çalışma yerleri ise valinin onayı ile belirlenecek.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme