Polis İşsiz Genci İntihardan Böyle Kurtardı!..

Olaylar
Engin Dinç/Bülent Şahin Erdeğer’in haberi İstanbul Bayrampaşa’da Van’ın Saray ilçesi nüfusuna kayıtlı 1988 doğumlu A.D. isimli bir genç, Bayrampaşa Abdi İpekçi Caddesi’nin...
EMOJİLE

Engin Dinç/Bülent Şahin Erdeğer’in haberi

İstanbul Bayrampaşa’da Van’ın Saray ilçesi nüfusuna kayıtlı 1988 doğumlu A.D. isimli bir genç, Bayrampaşa Abdi İpekçi Caddesi’nin bağlantı köprüsünde intihar girişiminde bulundu.

Polisin Başarılı Müdahalesiyle Kurtarıldı
 
Van’daki  depremin ardından İstanbul’a gelen ve işsiz olduğu öğrenilen A.D., Bayrampaşa Abdi İpekçi Caddesi bağlantı köprüsünde intihar girişiminde bulundu. Uzun süre köprüde asılı kalan genç, vatandaşların şaşkın bakışları arasında bağırmaya başladı. Olayı ihbar alan polis ekipleri olay yerine gelerek A.D.’yi ikna çabalarına başladı. Ancak A.D., uzun süre korkuluklara tutunarak, yorulduğunda iradesiz bir şekilde kendini boşluğu bırakmaya çalıştı. Yoğun ikna çabalarına rağmen atlamak isteyen A.D., son anda polis memurlarının başarılı müdahalesiyle kurtarıldı.  

Vanlı İşsiz ve Depresyonda

Polisin ve vatandaşların apar topar yakaladığı A.D.’ye olay yerinde hazır bekleyen 112 Acil Sağlık ekipleri ilk müdaheleyi yaptı. A.D. daha sonra polis gözeteminde 112 Acil Servis ambulansıyla Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Psikiyatri Bölümü Acil Servisi’ne getirildi. A.D. daha sonra burada müşahade altına alındı. 

Alınan bilgiye göre, Van’daki depremin ardından 2 gün önce İstanbul’a geldi. A.D., girdiği bunalımın ardından  intihara teşebbüs etti. İşsiz olduğunu belirten A.D., Van’daki depremin ardından hiçbir yakınını kaybetmediğini ancak hayattan bıktığı için ölmek istediğini ifade etti.

Kimi Ağladı Kimi Umursamadı Kimi Dalgasını Geçti!

İntihar girişimi sırasında kimi vatandaşların duygulanarak ağladığı gözlemlenirken, bazılarının da hiçbir şey olmamışçasına gülerek cep telefonuyla olay anını görüntülemeye çalışması dikkatlerden kaçmadı. Bu arada olay yerine geç gelen itfaiyeye vatandaşlar tepki gösterdi. A.D.’yi başarılı bir operasyonun ardından kurtaran polis ekiplerinin mutluluğu da gözlerden kaçmadı.

on5yirmi5.com