PKK’nın son oyunu deşifre oldu

Olaylar
Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde AK Partili yöneticileri kaçıran eli kanlı terör örgütü PKK’nın son oyununu AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Abdulkerim Gök deşifre etti. Gaziantep’t...
EMOJİLE

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde AK Partili yöneticileri kaçıran eli kanlı terör örgütü PKK’nın son oyununu AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Abdulkerim Gök deşifre etti.

Gaziantep’teki bombalı saldırısından sonra Şanlıurfa’da da kanlı bir eylem gerçekleştirmeye çalışan terör örgütü bu emeline ulaşamadı. Gaziantep ve Şanlıurfa gibi huzur ve refahın olduğu yerlerde vatandaşlar üzerinde korku yaratmaya çalışan PKK’nın Viranşehir ve Ceylanpınar’da saldırı yapmasını güvenlik güçleri önledi. Şanlıurfa’nın bu iki ilçesinde belediyeleri elinde bulunduran Barış ve Demokrasi Partisi’nin bölgede kan kaybettiği bu günlerde yaklaşan yerel seçimler öncesi halkı sindirme politikası içerisine giren PKK’nın bu eylemi Kürt vatandaşlar arasında da tepkiye yol açtı.

PKK’NIN HEVESİ KURSAĞINDA KALACAK
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Abdulkerim Gök, son dönemde PKK’nın AK Parti il ve ilçe başkanlarını kaçırarak yerel seçimler öncesi bölge halkını sindirmeyi amaçladığını söyledi. Bunun en son örneğini AK Parti Hakkari İl Başkanı’nın kaçırılmasıyla ortaya çıktığını dile getiren Dr. Gök, yerel seçimler öncesi oynanan bu sinsi oyunun ne bölge milletvekillerini ne de AK Parti’ye gönül vermiş Kürt vatandaşları sindirebileceğini açıkladı. AK Parti milletvekilleri ve yöneticilerin bölgede aktif bir şekilde çalıştığını ve bundan rahatsız olan PKK’nın hevesinin kursağında kalacağını iddia eden Dr. Gök, terör örgütünün bu tür hukuk dışı girişimlerinin sonuçsuz kalacağını belirtti.

AK PARTİ YILMAYACAK
Milli birlik ve kardeşlik projesini benimsemiş bölge insanın bu hain planı görebilecek kadar bilinçlendiğini sözlerine ekleyen Dr. Gök’ sözlerini şöyle sürdürdü:
"Yerel seçimler öncesi terör örgütünün bölgesel dış konjonktüre bağlı olarak artan silahlı saldırıları AK Partili yöneticileri hiçbir zaman yıldırmıyor. Bilakis Diyarbakır, Ağrı, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak, Hakkari ve Van’a hizmet götürme anlayışında şevkimizin kırılmadığı gibi daha çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz. Geçmişte bu ülkenin inşası Çanakkale’den Kars’a kadar var olan cephelerde omuz omuza savaşarak şehit düşen Türk ve Kürtlerce gerçekleştirdi. Bu ülkenin geleceği yine bu kardeşlik üzerinden inşa edilecektir."

Haber7

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme