PKK’dan Hüseyin Aygün’le ilgili son açıklama

Olaylar
Şeyhmus Çakan’ın haberi PKK tarafından yapılan açıklamada, “Alanlar helikopterlerce rastgele bombalanıyor. Hüseyin Aygün’ün can güvenliği için operasyonlar derhal durdurulmalı”...
EMOJİLE

Şeyhmus Çakan’ın haberi

PKK tarafından yapılan açıklamada, “Alanlar helikopterlerce rastgele bombalanıyor. Hüseyin Aygün’ün can güvenliği için operasyonlar derhal durdurulmalı” denildi.

PKK açıklamasında, “12 Ağustos günü CHP Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün’ün kaçırılmasının ardından bölgede başlatılan operasyon durmadı.  13 Ağustos tarihli açıklamamızda Dersim CHP Milletvekili Hüseyin Aygün’ün gerillalarımız tarafından gözaltına alındıktan sonra operasyon başlatıldığını ve bu operasyonun Hüseyin Aygün’ün yaşamını tehlikeye koyduğunu kamuoyu ile paylaşmıştık. Kobra tipi helikopterler alanı rastgele bombalamakta ve İHA (Keşif Uçakları) alanda aralıksız dolaşmaktadır. Tüm kamuoyunun bu konuda duyarlı olması ve Hüseyin Aygün’ün can güvenliği açısından alandaki operasyonların derhal durdurulması ve keşif uçaklarının alandan uzaklaşmaları gerekmektedir” denildi.

Star
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme