PKK: Hüseyin Aygün serbest bırakılacak

Olaylar
Şeyhmus Çakan’ın haberi  PKK Hüseyin Aygün’ün kaçırılması ile ilgili olarak küstah bir açıklama yaptı… Açıklamada Tunceli’de kaçırılan CHP milletvekili Hüseyin Aygün&rsquo...
EMOJİLE

Şeyhmus Çakan’ın haberi 

PKK Hüseyin Aygün’ün kaçırılması ile ilgili olarak küstah bir açıklama yaptı… Açıklamada Tunceli’de kaçırılan CHP milletvekili Hüseyin Aygün’ün “yoğun şikayetler üzerine” kaçırıldığı belirtilerek, “gerekli idari ve hukuki işlemlerin tamamlanması ardından kısa süre içinde serbest bırakılacağı” bildirildi.

PKK’nın açıklaması şöyle: “12 Ağustos günü Dersim(Tunceli)-Ovacık yolu üzerinde PKK Dersim eyaleti güçleri tarafından CHP milletvekili Hüseyin Aygün gözaltına alınmıştır. Hüseyin Aygün, Kürdistan halkına ve gerillaya yönelik devletin özel savaş politikalarının bir yürütücüsü olduğu yönlü halkımızdan gelen yoğun şikayetler göz önünde bulundurularak; sömürgeci Türk devletinin Dersim’e ve Dersim halkımıza yönelik yürüttüğü özel savaşa, asimilasyoncu ve parçalayıcı politikalara, yine Dersim’de geliştirilmek istenen barajlara dikkat çekmek ve Hüseyin Aygün’ün bu kirli politikaların hizmetine girmemesi gerekliliğini hatırlatmak amacıyla göz altına alınmıştır. Gerekli idari ve hukuki işlemlerin tamamlanması ardından Hüseyin Aygün kısa bir süre içerisinde serbest bırakılacaktır.”

Star
 

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme